comScore

FutbolArena TV

Ali Koç'tan Nihat Özdemir yönetimine OLAY sözler! "Son derece ahlaksızca..."

28 Temmuz 2021, Çarşamba 14:05

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Ali Koç, TFF ile yaşanan sorunlar hakkında kritik değerlendirmelerde bulunurken, "İbra konusunda Fenerbahçe olarak çekimser davranacağımızı hepinizin bilmesini istiyorum" dedi.

"TFF'NİN BİZİ DAHA ÖNCEDEN DİNLEMESİ GEREKİRDİ"
"Kulüpler Birliği Vakfı olarak 19 kulübün imzasıyla sorunlarımızı dile getiren bir açıklama yapmıştık. TFF ile dün gece ilk defa bu konuda bir toplantı yaptık. Toplatının nispeten olumlu geçtiğini düşünüyorum. Mutabık kalınan konuların da tez zamanda yürürlüğe gireceğini düşünüyorum. Bu konuda samimi olmanızı bekliyorum. Her konuda benzer düşünmüyor olabiliriz ama çözüm odaklı ilişkilerle çok ciddi yol alacağımıza inanıyorum. Bu kadar sorun yaşanırken TFF'nin en azından bizler daha önce çağırıp dinlemesini isterdik. Fakat ne olursa olsun bundan sonrası için alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum."

"FENERBAHÇE OLARAK, TÜRK FUTBOLU ADINA ÜSTÜMÜZE DÜŞENÜ YAPMAYA HAZIRIZ"

"Nüfus olarak Avrupa'nın en büyük ülkelerinden biriyiz ancak ne yazık ki futbolcu yetiştirme konusunda çok gerideyiz. Stat konusunda Avrupa'da belki birinciyiz ama birkaç kulüp dışında altyapı konusunda neredeyse hiç imkanımız yok. Tabana yayılmış bir futbol anlayışımız yok. Mahallelerde, ilçelerde, köylerde futbol sahalarımız yok. Altınordu'yu bu konuda alkışlıyorum. Bunların hepsi elbette mevcut TFF'ye bağlanamaz. Bu konularda kulüplerin de eksikleri var. Ülkemize yeni bir futbol aklı gerekiyor. Fenerbahçe olarak, Türk futbolunun kalkınması adına bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Fakat bunun için sağlıklı bir iletişim olmalı."

Fenerbahçe Videoları