comScore

FutbolArena TV

Ali Koç'tan basına: "Fenerbahçe'yi karıştırmaya çalışıyorsunuz'"

22 Aralık 2019, Pazar 22:51

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beşiktaş derbisinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu. 

"ŞANS YANIMIZDA OLUR, MAÇLAR DA BÖYLE İYİ YÖNETİLİRSE ÖNÜMÜZ AÇIK"
İyi oynadık. Üstün oynadık. Tebrik ediyorum oyuncularımı. Hem oyun oynadılar, hem oynatmadılar. Daha kıymetli olması için haftaya da kazanmamız lazım. Geçen hafta da dediğim gibi gereksiz puan kayıplarımız oldu. Daha iyi durumda olabilirdik. Dün de olduğu gibi bugün de takımımıza, hocamıza inanıyoruz. Şans da yanımızda olur ve maçlar böyle iyi yönetilirse Fenerbahçe'nin önünün açık olduğunu düşünüyoruz. 

"ÇOK UĞRAŞIYORSUNUZ AMA KARIŞTIRAMIYORSUNUZ BİZİ"

Bazı kanallarda hocamızla kaptanımızın kavga ettiği iddiaları ortaya atılmış. Çok uğraşılıyor. Bir türlü karıştıramıyorsunuz bizi. Galibiyetin keyfine varalım diyeceğim, ona da müsaade etmiyorsunuz. Her türlü iddiaya cevap veremeyiz. Söz konusu Fenerbahçe ise komplo teorileri her zaman oluyor. 

"TFF'YE SESLENİYORUM! LİMİT TALEBİMİZ OLDU MU OLMADI MI? ÇIKIP AÇIKLAYIN!"

Cuma günü açıklama yaptık. %40 meselesiyle ilgili. Bizimle alakası olmadığını söyledik. Ancak daha önemlisi Türk futbolu açısından önümüzdeki yıllarda sorun yaratabilecek, yeniden yapılandırma ve yeni talimatname ile sıkıntıları aşabilmek için öneriler gündeme getirdik. Ne bunu konuşan var? Ne yorumlayan var? Adam çıkıp diyor ki, biz gerizekalı mı zannediyorsunuz. Fenerbahçe, TFF ile konuştu. Fenerbahçe açıklama yaptı 30'a düştü. Ayıptır! TFF'ye Sesleniyorum. Fenerbahçe'nin sizden talebi oldu mu olmadı mı? Çıkıp açıklayın. 

"ERSUN HOCAMIZI TEBRİK EDİYORUM"

Bu kadar ağır ve yoğun eleştiri altında Ersun hocayı takımı çalıştırabildiği için tebrik ederim. Biz arkadan dolap çevirmiyoruz. Gizli saklı iş yapmıyoruz. Bari bunu anlayın. Dolaylı bir şey söylemiyoruz. Mümkün olduğu kadar şeffaf olmaya çalışıyoruz. 

"ZORLU'DAKİ TOPLANTI GİZLİ BİR ŞEY DEĞİLDİ"

Zorlu'daki toplantıya gelelim. Ciddi rahatsızlıklarımız vardı. Kazandığımız maçların hakemleri bir sonraki hafta yok, puan kaybettiğimiz maçlardaki hakemler sonraki hafta görev alıyor. Böyle bir rahatsızlığımız vardı. Bu rahatsızlığımızı iletmek üzere TFF ile temasa geçtik. Toplantı, Riva'da olacaktı. Zaman sıkışıklığı ve lokasyonların uzak olması nedeniyle Zorlu'da oldu. Sanki biz oraya bavul içinde girdik. Herkesin gördüğü yerden girdik ve herkesin gördüğü yerden çıktık. 

ERSUN YANAL İLE ALİ KOÇ OTOPARKTA GÖRÜŞTÜ

İHA'nın haberine göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün hakkında haberler çıkan teknik direktörleri Ersun Yanal ile maç sonu otoparkta kısa bir süre sohbet etti. Ersun Yanal, Beşiktaş derbisi sonrası basında çıkan haberler hakkında, “Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Bu saldırılarla biz yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil” yorumunu yapmıştı.

Fenerbahçe Videoları