comScore

FutbolArena TV

Ali Koç'tan Basın Toplantısında Önemli Açıklamalar

19 Şubat 2020, Çarşamba 15:41


Süper Lig'in 23. haftasında Galatasaray ile derbide karşılaşacak olan #Fenerbahçe'de Başkan #AliKoç, geçtiğimiz hafta yapmayı planladığı ancak şehit haberleri sonrası bugüne ertelediği basın toplantısını düzenledi.

ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI
"TFF'nin dünkü açıklamasından sonra bu toplantıyı yapmama kararı almıştık ama büyük bir katılım olunca yapmak istedik. Demek ki oyun oynanırken kurallar değişebiliyormuş."

"NEREDEYSE WHATSAPP GRUBUNDA KARAR ALACAKLARDI"

"Alanya maçında 2 kusurlu gol yedik. Kural hatası konusunda daha başvurumuz bile yapılmadan açıklama yaptılar. Az kalsın Whatsapp grubunda karar alacaklardı. IFAB kararına bile bakmadılar. Antalya maçı Kayseri maçı var. Gazişehir maçında 3 penaltımızı verdikten sonra dinlendirilen Arda Kardeşler'e sonra maç verilmedi. Göztepe maçında gol attık. 4 dakika 12 saniye boyunca bununla ilgili istişare yapıldı. Trabzon maçında aut atışına korner verildi, döndü gol oldu. Geçen sene bir derbi deplasmanında yanlışlıkla taç atışı verilmiş ve oradan dönen topla gol attığımız için ortalığı yangın yerine çevirmişlerdi. Kurtardığımız penaltı tekrar edildi. Ankaragücü maçında iyi oynamadık. Yeni kurulmuş Ankaragücü'nü tebrik ederim. Bu maçta da verilmeyen kararlar var. Herkesin gördüğü gibi elle oynama vardı."

"HAKEM HATALARINDAN 15-16 PUAN KAYBETTİK"

"Lehimize yapılan hakem hatalarına da bir bakalım dedik. İçeride oynadığımız Ankaragücü maçında attığımız ilk golde aut verilmesi gerekirken korner verildi. Belki burada haksız yere 2 puan aldığımız söylenebilir. Toplamda 15-16 puanımız hakem kararlarından gitti. Bunların yarısını almış olsak şu an ne durumda olurduk bir bakın."

"KAZANDIĞIMIZ MAÇLARI YÖNETEN HAKEMLERE BİR SONRAKİ HAFTA GÖREV VERMİYORLAR"

"TFF aldığı kararlarla sadece bizi zayıflatmakla kalmamış, yarışın tamamını kökünden kazıdı. Göreceksiniz ligin sonuna kadar bu durum daha da kötüye gidecek. Ligde 11 maç kazandık, bu maçların 9'unda maçlarımızı yöneten hakemlere bir sonraki hafta görev verilmedi. Hakemler her hafta maç yönetmek ister. Hakemlere verilebilecek en kuvvetli mesaj, hakem atamalarıdır. Hakemler cin gibidir, atamalara bakar mesajı alırlar. VAR protokolünü tamamen hiçe sayan uygulamalar özellikle bizim maçlarımızda yaşanıyor. Hakemler bu cesareti nereden buluyorlar? Bile bile bu hataları yaparken kime güveniyorlar? Kariyerlerini riske sokacak kasıtlı kararlar verirken kime güveniyorlar?"

"VEDAT KARAR SKANDALDIR"

"Vedat Muriqi'nin PFDK'ya sevki tek kelimeyle skandal, hatta meydan okumadır! Zorlamayla yapılmış bir hamledir."

Fenerbahçe Videoları