comScore

FutbolArena TV

Ali Koç: "İnşallah Mustafa Cengiz kamuoyunun gözünün içine baka baka yalan söylemiyordur"

12 Ocak 2020, Pazar 17:25

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Lig'in devre arasında devam eden Antalya kampında açıklamalarda bulunuyor. Ali Koç, TFF'nin harcama limiti kararı, sportif direktör Damien Comolli ve transfer konularıyla ilgili basın toplantısı düzenliyor.
 
Fenerbahçe Transfer Haberleri: Ali Koç'tan açıklamalar

TFF'nin harcama limitlerini belirlemesinin ardından Beşiktaş ve Fenerbahçe limitlere itiraz ederek Tahkim Kurulu'na başvuruda bulunmuştu. Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada her iki kulübün de yaptığı itirazların incelendiğini ancak bunların reddedildiği belirtildi. 

"UMARIM CANLI YAYINDA KALABİLİRSİNİZ"
"Umarım basın toplantısını canlı yayınlayanlar, sonuna kadar canlı yayında kalabilirsiniz. Sabır taşı çatladı. Adil rekabet isteyenlerin nasıl bir adil rekabet içinde olmadığını anlatacağım. Piyasa değerinden uzak faizler uygulanıyor. İşin enteresan tarafı TFF de böyle düşünüyor. Doğru yolu bulmakta bir engel varmış gibi ilerleyemiyoruz. Tahkim tarafından reddedilmiş başvurumuz faiz konusuyla ilgilidir. Harcama limiti başvurumuz devam ediyor."

"HAKKIMIZ YENİLİYOR, FENERBAHÇELİ AYAĞA KALKMALI"

"Yapılandırma imzalayan kulüpler ne derece memnun? Trabzonspor'a göre kurgulanmış bir model, zorunlu olarak da diğer kulüplere aynı model sunulmuş. En çok onların işine yarıyor. TFF bilgi sızdırıyor. Fenerbahçe'nin transferde hareket etmesini engellemek için rakamlarımız veriliyor. Limitin bu kadarın üzerinde deniliyor. Sabrımız taştı. 3 Temmuz ruhunu diriltmenin zamanı geldi. Hakkımızın yenildiği ortamda Fenerbahçeli ayağa kalkmalı."

"MUSTAFA CENGİZ'İ İNŞALLAH UYARIRLAR"

"Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin ismini kullanmadan atışlar yapıyor. 'Maç oynanırken kurallar değişir mi?" diyor. Ya gerçekleri saptırıyor ya da yanlış bilgilendiriliyor. İnşallah uyarırlar kendisini."

"TRABZONSPOR SIRTINI DEVLETE DAYAMIŞ"

"Trabzonspor haklı rekabetin bekçisi konumunda sürekli açıklamalar yapıyor. Trabzonspor, sırtını devlete dayamış. Kockoca belediye başkanı tüm bu karmaşayı dönüp Fenerbahçe'ye bağladı. Biz bu kavganın içine çekiliyoruz. Ahmet Ağaoğlu'na soruyorum: Kaç devlet kurumu, Trabzonspor'un stadından loca aldı? Ne kadara aldı, ne paralar verdi? Bir adım daha öteye gidiyorum... Trabzonsporlu olmayan ama bir şekilde devlet ile iş yaptığı için Trabzonspor'dan loca alan işadamları var mı?"

"ŞAMPİYON OLMAMIZI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"3 Temmuz'da şampiyonluğumuzu elimizden almaya çalıştılar. Şimdi de şampiyon olmamızı engellemeye çalışıyorlar. Neyin ne olduğunu artık anlayın. TFF'nin Allah yardımcısı olsun. İnşallah en bağımsız kararları verebiliyorsunuzdur."

"COMOLLİ YANLIŞ BİR AÇIKLAMA YAPTI"

"Fenerbahçe'den bu kadar mı korkuyorsunuz? Medyanızla, siyasi gücünüzle saldırıyorsunuz. Hakikaten yazık! Comolli bir açıklama yaptı. Bana sorarsanız özünde yanlış bir açıklama. İnsanlar sosyal medya baskısı altında hatalar yapabiliyor. Yanlış! Acele karar almayız."

Ali Koç'un 15.30'da başlayan basın toplantısındaki açıklamaları canlı aktarım ile Futbol

Fenerbahçe Videoları