comScore

FutbolArena TV

Ali Koç: 'Çok mutlu ve gururluyuz'

22 Mart 2017, Çarşamba 14:52

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, İstanbul'da milli maç oynanmamasıyla ilgili olarak, “Ne zaman İstanbul taraftarı kendi takımı için değil veya kendi takımının oyuncusu için değil veya kendi takımının forması ile değil, milli takımı desteklemek ve milli takım oyuncuları için orada olurlarsa bizimde ilk maçımız İstanbul'da olacaktır” dedi. Demirören, Finlandiya ile oynanacak maç için ise, "Kazanmaktan başka çaremiz yok" diye konuştu

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Arçelik ile imzalanan ana sponsorluk anlaşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, anlaşmadan dolayı Koç ailesi ve Koç topluluğu ile Arçelik ailesine teşekkür etti.

Koç Holding Başkan Vekili Ali Y. Koç ise hem milli takım hem de Arçelik ailesi için çok mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

Hem Türkiye'de hem de dünyada pek çok alanda pek çok dalda sponsorluk yapan Arçelik'in, futbolda milli takıma sponsorluk yapacağını kaydeden Koç, “İnşallah 2018 Dünya Kupası yolculuğunda katkısı, faydası olur. Geç kalmış bir anlaşma. Çok mutluyuz. İnşallah uzun seneler sürer. İşbirliği aşamasında iki ekibinde çok uyumlu çalıştığını gördük. İnşallah bu oyun, bu sponsorluk ileriye dönük başarıyı arttırmış olur. Futbolda başarı geldikçe sponsorluk artıyor, sponsorluk arttıkça daha fazla başarı geliyor. TFF'nin sponsorlarına baktığımız zaman dünya çapında kendini ispatlamış firmalar. İnşallah tüm futbol camiası, sadece milli takım değil, bu tarz sözleşmelere, işbirliklerine imza atar” ifadelerine yer verdi.

VİDEO ÖNERİLERİ