comScore

Ali Koç: "Bazı maçlar seyrettim gözlerime inanamadım"

09 Kasım 2023, Perşembe 18:45
Ali Koç:

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, "Kulüpler Birliği toplantısında hepimizi sevindiren sorunların dibine inilmesi konusunda ortak hareket etme kararının olması." dedi. 

FutbolArena - Kulüpler Birliği toplantısının ardından Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu. 

"GALATASARAY ÇOK İYİ MÜCADELE ETTİ"
"Dün Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı vardı. Çok iyi mücadele ettiler. Bu gece 2 maçımız var. İnşallah puanları toplarız. Türkiye'ye yakışan şampiyonun direkt gitmesidir.  Tüm takımlarımızın yolu açık olsun."

"DUYGUSAL BİR GÜNDÜ. AHMET NUR ÇEBİ VEDAYA GELDİ"

"Kulüpler Birliği toplantısında duygusal bir gündü. Sayın Ahmet Nur Çebi Başkan vedaya geldi. Hepimizin sevdiği, saydığı, tartıştığımız zaman bile gönül koyamayacağımız kadar sevdiğimiz başkanımız bizlere veda etti. Kararı kendisi için ailesi için, camiası için hayırlı olsun."

"MURAT SANCAK İTHAMLARDAN DOLAYI RAHATSIZ"

Sayın Murat Sancak 2 senedir Kulüpler Birliği vakfında. Düşüncelerini açıkça ifade eden başkanlarımızdan. Kendisine yapılan ithamlardan dolayı rahatsız. 2 senedir Türk futbolunda en büyük sorunlarından birinin şikenin olduğunu hep söyler. 

"ORTAK HAREKET ETME KARARI"

"Beni ve hepimizin en çok sevindiren ortak hareket etme kararının çıkması. Masanın etrafındaki herkes "MHK, TFF değişiyor. Değişmeyen tek hakemler. Sıkıntısını biz yaşıyoruz. Kendi sektörümüzle ilgili irade koyup da çözemeyeceğimiz hiçbir şey olmamalı" konusunda hem fikir. 

"TFF, SORUNLARIN DİBİNE İNMEK İÇİN GEREKEN İRADE VE CESARETİ GÖSTERMİYOR"

TFF'nin satır aralarını iyi okuması lazım. Ona ceza, buna ceza, sevkler. Bununla bir yere varamayız. TFF'nin çok değerli yönetim kurulu üyeleri var. Kulüpler Birliği olarak bizim endişemiz TFF yönetim kurulunun tamamından faydanılmadığı yönünde. TFF sorunların dibine inmek için gereken irade ve cesareti göstermiyor. Bunları göremiyoruz. Kusura bakmayın. İstenirse bu sorunların dibine inilir. Genel kanaatimiz bu yönde. Bu iş böyle gitmez. Sorunların çözülmesi için TFF'ye destek vermeye hazırız. TFF Yönetim Kurulu daha aktif olmalı. 

"BAZI MAÇLAR SEYRETTİM. GÖZLERİME İNANAMADIM"

"Bazı maçlar seyrettim. Gözlerime inanamıyorum. Bırakın onu, bugün kimse Beşiktaş'ın Antalyaspor maçında verilmeyen penaltısına penaltı değil diyemez. Ferdi'nin pozisyon. Açıklaması yok. Bu nasıl bir cesaret? Alt ligde oynanan maç. Onun dışında Konyaspor-Fatih Karagümrük maçında yaşananlar.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!