comScore

Ali İsmail Korkmaz kimdir? Ali İsmail Korkmaz nasıl öldü? Ali İsmail Korkmaz kaç yaşında öldü? (Ali İsmail Korkmaz bugün ölüm yıldönümü)

10 Temmuz 2018, Salı 11:46
Ali İsmail Korkmaz kimdir? Ali İsmail Korkmaz nasıl öldü? Ali İsmail Korkmaz kaç yaşında öldü? (Ali İsmail Korkmaz bugün ölüm yıldönümü)

5 yıl önce bugün (10 Temmuz) öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıldönümü. Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıldönümünde twitter'da Ali İsmail Korkmaz hakkında binlerce mesaj atılmaya başlandı. Peki Ali İsmail Korkmaz kimdir? Ali İsmail Korkmaz nasıl öldürülmüştü? Ali İsmail Korkmaz kaç yaşında öldü? Ali İsmail Korkmaz hayatına dair merak ettiklerinizi Ali İsmail Korkmaz hakkında hazırladığımız haberin detaylarında bulabilirsiniz. 

FutbolArena - Bugün Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün 5. yıldünöümü. Ali İsmail Korkmaz 5 yıl önce bugün hayatını kaybetmişti. Gezi direnişi sırasında Eskişehir'de polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıldönümünde Ali İsmail Korkmaz hakkında twitter'da binlerce mesaj atıldı. Bu sebeple Ali İsmail Korkmaz twitter'da TT listesinin en başına geçti. Peki Ali İsmail Korkmaz kimdir? Ali İsmail Korkmaz nasıl öldürüldü? Ali İsmail Korkmaz kaç yaşında öldü? Ali İsmail Korkmaz nereli? Ali İsmail Korkmaz ne iş yapıyordu? Ali İsmail Korkmaz'a dair merak ettiğiniz tüm gelişmeleri Ali İsmail Korkmaz hakkında hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz. 

Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sivil giyimli kişiler tarafından sopalarla dövülen ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın bugün yıldönümü. 10 Temmuz Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıldönümünde sosyal medyada Ali İsmail Korkmaz hakkında atılan binlerce tweeti sizinle paylaşacağız. Ancak Ali İsmail Korkmaz hakkında yapılan paylaşımlara geçmeden önce Ali İsmail Korkmaz kimdir? sorusuna yanıt arayanlar için Ali İsmail Korkmaz'ın hayatına dair gelişmeleri haberimizin devamında bulabilirsiniz. 


 

Ali İsmail Korkmaz kimdir?


Ali İsmail Korkmaz, 18 Mart 1994 tarihinde Hatay'da dünyaya geldi. Üniversite öğrencisi olan Korkmaz, Eskişehir'de Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran gecesi sivil giyimli kişiler tarafından sopalarla saldırıya uğradı. Darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra 10 Temmuz 2013 tarihinde yaşamını yitirdi. Ali İsmail Korkmaz'ın vefatından sonra Eskişehir'de heykeli dikildi. Yaşamını yitirdikten sonra Türkiye'nin birçok ilinde protesto gösterileri yapıldı. Fenerbahçe taraftarları ise "Ali İsmail Korkmaz" marşını besteleyerek çeşitli maçlarda bu marşı söylediler.


Rıdvan Aksu:
Ne zaman adını görsem kötü oluyorum. Öz kardeşimi öldürmüşler gibi bir acı. Yıllar önce son kez forma aldığımda arkasına senin adını yazdırmıştım, numarası da 19.... Hep 19... #AliismailKorkmaz

Zeynel Abidin Fan
Özlem ve Sevgiyle Anıyoruz...
Katledilişinin 5. yıldönümü bugün...
Yaşasaydı mezun olacak, hayata karışacaktı...
Ali İsmail Korkmaz hep 19 yaşında...
O son tekmeyi hiç unutma!#AliismailKorkmaz 

Tuncay Pehlivanlar
‏ulan hiçbir şehidimizi şu #aliismailkorkmaz kadar konuşmayan terörist seviciler hepinizin allah belasını versin devlete karşı ayaklanan herkesin sonu böyle olur inşallah

Selda Turanyoğurtçu
#aliismailkorkmaz allahın cezaları daha 20 yaşında vatan için ölen şehitlere neden bu kadar üzülmediniz sizin vijdanınıza  tüküreyim tüh size yazık size

Osman Mutlu
Bu ülke birgün,damata servet verip garibanı sopalarla öldüren zihniyeti bu coğrafyadan kazıyacak.Buda bu leş kokan dikenlerle dolu tarlaların ortasında gelincikler gibi sıyrılıp parıldayan  #aliismailkorkmaz gibi ölümsüzler sayesinde olacak..!

ADR Medya
Boynuna o yeşil fuları sarma çocuk
Gece trenlerine binme, kaybolursun 
Sokaklarda mızıka çalma çocuk 
Vurulursun..
#Aliismailkorkmaz 

Elif Güven
Polis kovaladı,
bakkal çelme taktı,
fırıncı vurdu.
‘Vurmayın öldüm!' dedi.
Durmadılar!
Hastaneye zor yetiştirildi.
Hipokratın laneti üzerine olasıca doktor,
‘tedavi etmem' dedi.
O direndi.
Tam 38 gün verdiği mücadeleyi beş yıl önce bugün noktaladı.
O hep 19
#aliismailkorkmaz

Eda Çalışkan
Genç iken ölene ölüm zor iştir..
Erir içim usul usul kan gider..
#AliİsmailHep19Yasında #Aliismailkorkmaz 

Suna Akkaya
Bir ölü yatıyor,
On dokuz yaşında bir delikanlı..
Gündüzleri güneşte , geceleri yıldızların altında...
NAZIM HİKMET
Bugün günlerden #AliismailKorkmaz

ALİ İSMAİL KORKMAZ MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"