comScore

Ali Ece'den Türkiye A Milli Takım yazısı

24 Mart 2018, Cumartesi 09:07
Ali Ece'den Türkiye A Milli Takım yazısı

Türkiye dün akşam hazırlık karşılaşması kapsamında İrlanda Cumhuriyeti ile karşı karşıya geldi. Fanatik Gazetesi köşe yazarı Ali Ece mücadeleyi köşe yazısında değerlendirdi.

FutbolArena - Türkiye A Milli Takımımız dün akşam İrlanda Cumhuriyeti ile özel karşılaşmada karşı karşıya geldi ve mücadeleden 1-0 galibiyet ile ayrıldı. Fanatik Gazetesi spor yazarı Ali Ece dün akşam oynanan Türkiye-İrlanda Cumhuriyeti karşılaşmasını yorumladı.


Ali Ece'den Türkiye-İrlanda Cumhuriyeti maçı yazısı


''Avrupa Uluslar Ligi'ndeki rakiplerimiz Rusya ve İsveç. Rusya'ya yakın oynayan Ukrayna bilemedin daha zayıfı Belarus var. İsveç'e karşı hazırlanmak için Danimarka var. Ancak biz en yakın resmi maçlardaki rakiplerimiz İngiltere ya da İskoçya'ymış gibi İrlanda Cumhuriyeti'yle hazırlık maçı yapıyoruz! İrlanda halen teknik direktörü Martin O'Neill'ın futbolculuğundaki gibi havadan uzun top oynuyor. Peki, Türkiyemiz neden ilk 11'de Hakan-Emre-Yusuf-Okay- Mehmet gibi 5'i de merkez orta saha olan oyuncumuz varken yerden kısa seri pas oynamıyor? Kalecimiz neden degajla oyun başlatıyor? Halbuki yerden ne zaman hızlı oynadıysak etkili olduk. Peki, neden ısrarla yerden hızlı oynamadık? Sonradan dahil olan Yunus ve İrfan Can'dan da belli ki Lucescu'nun daha önceki maçlarda da zaman zaman yaptığı gibi kenarlarda merkez orta saha oynatma planı var. O zaman yerden kısa seri pas oyunu A planımız olmalı. Sahici kenar forvetimiz Cengiz gelince de bu oyunda Roma'daki kadar katkı yapabilir.

Gecenin sorusu
İlk 45'te neden sürekli degajla topu oyuna soktuk? İrlanda stoperleri sadece havadan savunuken iyi zaten.

Maçın starı

Okay Yokuşlu en güçlü özelliği fiziksel mücadele olan rakibe karşı bile fiziksel açıdan sahanın en iyisiydi.

Maçın olayı

Bu kadar kısıtlı gücü olan takıma karşı Cenk-Enes ikilisinin beraber 5 dakika bile denenmemesi.

Kısa mesaj

Galibiyet güzel ama bu oyun Rusya ve İsveç'i yenmeye yeter mi?''

Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"