comScore

Ali Ece'den Lucescu'ya 'Masaya çıkıp bağıracağım!'

27 Mart 2018, Salı 23:08

Ünlü yorumcu Ali Ece, Mehmet Topal'ın stoper oynatılmasıyla ilgili olarak Mircea Lucescu'ya yüklendi.

FutbolArena - Milli Takım, Karadağ ile deplasmanda karşı karşıya gelirken müsabaka 2-2 berabere sonuçlandı. Maç sonrasında Tivibu Spor yorumcusu Ali Ece, Mircea Lucescu'yu eleştirirken "Burada bu kadar nezih bir ekip olmasa masaya çıkıp bağıracaktım" dedi. 


Ali Ece'nin Mircea Lucescu hakkında yorumları


Mehmet Topal'ın son İrlanda Cumhuriyeti maçında ön liberoda çok iyi bir performans sergilediğini savunan Ali Ece, "Daha önce söz vermiştim. Bu Mehmet Topal bir kez daha stoper oynatırlarsa çıkıp masaya bağıracağım demiştim. Normalde sözlerimi tutarım ama bu kadar nezih bir ekip varken yapmıyorum, özür dilerim" dedi. 

Ali Ece konuşmasının devamında "Bu adamı neden stopere alıyorsunuz. Bu adam stoperde ne zaman iyi oynadı? Yazık değil mi bu adama? Bu adam ön libero oğlu, ön libero. Ben Milli Takımda bir iskelet görmek istiyorum. Diğer Milli Takımlarda bir önceki maç ön liberoda çok iyi oynayan bir adamın daha sonra stopere çekilip kötü oynatıldığını hatırlamıyorum. Bu konuda Mehmet Topal'ın hiçbir suçu yok" ifadelerini kullandı. 
 

Nihat Kahveci, Türkiye - Karadağ maç sonu yorumları


Nihat Kahveci ise açıklamasında, "8 maç olmuş; 2 galibiyetin, 2 beraberliğin, 4 mağlubiyetin var. O hocayı yollarlar. Evet yeni bir süreç, zaman vermek lazım. Kişisel olarak kaliteye baktığımda 100 üzerinden 80 puan veririm. Hakikaten bireysel anlamda kaliteli futbolcularımız var. Şimdi isimleri unuturuz diye saymayacağım. 2 maçın toplamına baktığımda takım oyunu için 100 üzerinden 30 veririm. Takım yok sahada. Birbirleriyle anlaşamayan, duvar pası yapamayan bir takım. Bu çalışarak atlatılacak bir süreç ama zamanla olur inşallah. Karadağ ve İrlanda Cumhuriyeti'ni hazırlık maçı için seçmişiz. Bugün dışarıda yemek yerken fark ettim, televizyona bakan yoktu. Maçı izlemiyor insanlar. Rakibin ismi de önemli. Biz artık maç bile yaparken seviyeyi yükseltmemiz lazım. Hedef genç oyunculara şans vermek değildi. Hedef bu kolay rakipleri seçerek 2 maçı da kazanmaktı." diye konuştu.
A Milli Futbol Takımımız ile ilgili son gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.