comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ali Ece: ''Quaresma'ya 20 milyon euro teklif ettiler''

09 Şubat 2017, Perşembe 16:23
Ali Ece: ''Quaresma'ya 20 milyon euro teklif ettiler''

Beşiktaş'ın geçtiğimiz günlerde 3 yıllık sözleşme uzattığı Ricardo Quaresma için Çin kulüplerinden 20 milyon Euro'luk teklif geldi iddiası atıldı.

FutbolArena - Siyah beyazlılara yakınlığıyla bilinen gazeteci Ali Ece, aldığı bir istihbaratı Tivibu Spor'da Ricardo Quaresma ile ilgili flaş bir iddia ortaya attı.

Ali Ece katıldığı programda bir Çin kulübünden Ricardo Quaresma'ya 20 milyon Euro değerinde bir teklif geldiğini söylerken şu ifadeleri kullandı;
''BEŞİKTAŞ ÖNÜMÜZDEKİ SEZON 10-15 MİLYON EURO'YA SATABİLİR''

''Ricardo Quaresma yıldız oyuncu. Quaresma fili olarak 4-5 sene futbol oynamadı. Chelsea, İnter o kadar yedek kaldı ki zaten düşün bana kaybolan yıllarımı verseler edasıyla oynuyor. Devre arası transfer döneminde Çin'den Quaresma 20 milyon Euro'luk teklif geldi. Beşiktaş teklifi kabul edebilirdi fakat şunu hesapladı, bu kadar formda, taraftar tarafından seviliyor ve çok iyi oynuyor diye kabul etmediler. Ricardo Quaresma markasına bir sene sonrada en az 10-15 milyon Euro'luk teklif gelir çünkü o bir marka. Bonservisi elinde başka takımlara kaptırmaktansa, sözleşme imzalarsın 6 ay daha bu form grafiği devam ederse bir dahaki sezonda oynar, etmezse Çin'den halen 10-15 milyon Euro'luk teklif gelirse oyuncuyu o paraya o bonservis bedeline satarsan buda transfer başarısı olur'' dedi.
 

Beşiktaş'ta Ricardo Quaresma'nın yeni sözleşmesi ve maaşı


Beşiktaş'ta sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ricardo Quaresma'nın mukavelesinin 2020'ye kadar uzatıldığını TFF'ye resmen bildirmişti. Son olarak Dusko Tosic ile yeni sözleşme imzalayan Beşiktaş yönetimi Quaresma konusunda da mutlu sona ulaştı. 

Beşiktaş'ın 2020'ye kadar sözleşmesini uzattığı Ricardo Quaresma'ya yönetimden büyük jest geldi. Bu sezon siyah beyazlılardan 1.6 milyon euro garanti ücret alan Quaresma'nın maaşı yeni transfer Babel ile aynı düzeye çekildi. Beşiktaş'tan önümüzdeki sezondan itibaren 2.1 milyon euro kazanacak olan Babel dışında siyah beyazlı yönetimin aynı parayı yine Portekizli yıldıza verdi.
 


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)