comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ali Ece, Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi sonrası çıldırdı! 'Keçileri kaçıracağım'

07 Şubat 2017, Salı 20:59
Ali Ece, Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi sonrası çıldırdı! 'Keçileri kaçıracağım'

Spor yazarı Ali Ece'den Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından hakem camiasına büyük tepki geldi. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda oynanan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinin ardından hakem Ali Palabıyık'ın verdiği kararlar spor kamuoyunda büyük tepki toplarken, spor yazarı Ali Ece ise özellikle hakem camiasının son dönemde yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. 


Ali Ece'den hakemlere büyük tepki


Spor yazarı Ali Ece, Goal Turkiye'de düzenlediği Açık Tribün programında hakem camiasının son dönemde yaptığı açıklamada, "Niye ben uğraşıyorum hakemlerle? Niye ben sürekli hakemleri konuşuyorum? Hakem camiası açılımlardan rahatsızmış. Siz kaç kişisiniz? En fazla 25 kişisiniz. 25 milyon sizden rahatsız be! Ülkede 80 milyon izlese 79 milyonu rahatsız sizden. Geri kalanı da akrabalar falan işte. Sen yap hakemliğini, konuşturma beni. 10 yıldır ben keçileri kaçıracağım. Çıldırtacaklar beni bu açıklamalarından gerçekten." diyerek sitem etti. 
 

Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi hakemi Ali Palabıyık'ın notu kaç?


Olaylı geçen maçın 41. dakikasında Van Persie ile Tosic arasında yaşanan ikili mücadelenin ardından Tosic'e kırmızı kart gören Ali Palabıyık'a özellikle Beşiktaş cephesinden Van Persie'yi oyunda tutması sebebiyle büyük tepki gelmişti. Bunun yanı sıra Lens'in verilmeyen golüne de aynı maçta Fenerbahçe cephesinden gelen tepkiler karşılaşmada olayların büyümesine sebep olmuştu. 

Milliyet'in haberine göre; Spor kamuoyunda da Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde verdiği kararlarla büyük tepki geçen Ali Palabıyık, gözlemcisinden de geçer not alamadı. Palabıyık'ın botunun 7.9 olduğu öğrenilirken, iki hafta dinlendirileceği kaydedildi. 
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)