comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Ay'dan saldırıyla ilgili açıklama - Bursaspor Haberleri

25 Şubat 2017, Cumartesi 16:52
Ali Ay'dan saldırıyla ilgili açıklama - Bursaspor Haberleri

Bursaspor Başkanı Ali Ay, takım otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Kasımpaşa deplasmanında 4-0 mağlup olan Bursaspor'da takım otobüsü taraftarlar tarafından durdurularak saldırıya uğradı. Bursaspor Başkanı Ali Ay yaşanan olaylarla ilgili konuştu.

DHA'ya konuşan Ali Ay, “Yaşanan olaylar gerçekten çok üzücü ve düşündürücü. Olayların bazı kısımların oyunu olduğunu düşünüyorum. Takımda futbolcular, özellikle yabancılar büyük panik yaşadı. Onları cumartesi günü oynayacağımız kritik Gaziantepspor maçına nasıl motive edeceğimizi bilemiyorum. Üzüntüm çok büyük” dedi.
Bursaspor 2. Başkanı Ali Ademoğlu ise yaptığı açıklamada, "Bursasporumuz üzerinde maddi, manevi ve sportif operasyon yapılıyor. Bunun çözümlenmesi gerekiyor. Gidiş hiç de hoş değil. Yaşananlar yönetim kurulunun boyunu aşan olaylar. Tüm birimler bu konuda üzerine düşeni yapmalı. Başarılı bir takımın bu hale düşürülmesi insanı üzüyor" diye konuştu. Bu arada Bursaspor yönetiminin bugün basın toplantısı yapması bekleniyor.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Öte yandan Gemlik'teki gişilerde yaşanan arbede sonrası olaylara karışıp kaçan 11 kişinin isimleri jandarma tarafından belirlendi. Yetkililer, "Arkadaşlarımız yakın olan ekip ile olaya müdahale etti. Kaçan kişilerin kimlik bilgileri bizde. Şikayetci olacağını söyleyen Bursaspor'un müracaatını bekliyoruz" dediler.


Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan kaleci Harun ve futbolculara yapılan saldırıyla ilgili açıklama


Bursaspor Başkanı Ali Ay düzenlediği basın toplantısında yapılan saldırıyla alakalı konuştu. Kaleci Harun'un 3 haftalık rapor aldığını belirten Ali Ay yaşananları şöyle açıkladı: "Konuşmak için iyi niyetle otobüse alınmışlar, hata yapmış yöneticimiz. Sonra küfür edilmiş, Harun tepki göstermiş ve arbede çıkmış. Ben buna yazıklar olsun diyorum. Bıçağı otobüste düşürmüşler. Kameralar da incelendi. Kameralar ne kadar gösterir bilemiyorum ama futbolcularımız ve hocamızın yalan söyleyecek hali yok. Biz eninde sonunda bu işi çözeceğiz. Taraftar profilinin değişmesinin ne kadar doğru bir söz olduğunu görüyoruz." 

"BIÇAĞI OTOBÜSTE DÜŞÜRMÜŞLER"

Ali Ay son olarak olaylarla ilgili olarak otobüsteki bıçağın kendisine ait olmadığını söylerken, "Bıçağı otobüste düşürmüşler. Pazartesi kameralardan incelenecek. Otobüsteki bıçak benim bıçağım değil." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)