comScore

Bursaspor Bursaspor

Ali Ay, Bursaspor'a yapacakları transfer sayısını açıkladı

05 Ocak 2017, Perşembe 21:39
Ali Ay, Bursaspor'a yapacakları transfer sayısını açıkladı

Ara transfer dönemiyle ilgili konuşan Ali Ay, "En geç Pazar gününe kadar şekillenir." ifadelerini kullandı

FutbolArea - Bursaspor Başkanı Ali Ay, kulübün resmi sitesi aracılığıyla transfer açıklamalarında bulundu.
 

Bursaspor transfer yapacak mı?


Ara transfer dönemiyle ilgili konuşan Ali Ay, "En geç pazar gününe kadar şekillenir diye düşünüyorum. 3 ya da en fazla 4 oyuncu transferi düşünüyoruz. Elimizde olan oyuncularla ilgili ne olacağını bu akşam konuşacağız. Hepsi bizim oyuncularımız ve kampa da geldiler. Burada bütçe de önemli. Kasım ayı itibariyle bütün futbolcularımızın paralarını verdik. Şu anda en iyi 2-3 kulüpten bir tanesiyiz. Biz elimizden geleni yaptık. Sportif başarı önemli ama mali başarı her şeyden daha önemli" ifadelerini kullandı.

Ali Ay, Çek oyuncu Tomas Necid ile ilgili ise, "Necid bizim oyuncumuz ve 2,5 daha sözleşmesi var. Sadece Necid için değil bazı oyuncular için de geçerli teklif gelirse oturacağız ve masaya yatıracağız. Kulübün menfaatleri önemli ve ne gerekiyorsa onu yapacağız. Cumartesi günü transferle ilgili sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız." şeklinde görüş belirtti.
Öte yandan Bursaspor'un Güray Vural ve Mustafa Yumlu ile görüştüğü iddiaları da yalanlandı.

Kiralık sözleşmesi bitmesine rağmen Luis Advincula'nın henüz geri dönmediğini ifade eden Ali Ay, "Bu akşam veya yarın menajeri de gelecek. Menajerini de değiştirdi. Görüşme yapacağız ve karar vereceğiz. Şu anda bizim oyuncumuz. Gelmek istemiyorsa getirir bonservis bedelini nereye gitmek isterse gider. Bizimle oynamak istemeyene bizim de ihtiyacımız yok." ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)