comScore

Rizespor Rizespor

Alexander Grünwald için kiralık formülü

11 Ocak 2017, Çarşamba 11:55
Alexander Grünwald için kiralık formülü

Transfer çalışmalarını sürdüren Çaykur Rizespor'da Alexander Grünwald'ın kiralanması gündeme geldi.

FutbolArena - Çaykur Rizespor'da yılın transfer hikayesine dönen Avusturyalı orta saha oyuncusu Alexander Grünwald'da son durum kafalara soru işareti bıraktı.

Bu hafta başı Avusturya'ya giden yeşil – mavili takımın basın sözcüsü Aykut Ferah, Wien kulübü Başkanı ile masaya oturduğu öğrenildi.

Austrıa Wien kulüp başkanı futbolcusu Grünwald için 4 aylığına kiralama teklifinde bulunduğu, bu durumu ise Rizespor kulübü kabul etmediği öğrenildi.

Yeşil – mavili takım oyuncuyu bonservisi ile birlikte almak istemesi sonrası iplerin kopma noktasına geldiği belirtildi.

Wien kulüp Başkanı oyuncusu Grünwald için 4 aylık kiralık teklifini 1.200 bin Euro'ya çıkarması bardağı taşıran son damla oldu.

GRÜNWALD KRİZE EL KOYDU!

Çaykur Rizespor'un ligdeki bulunduğu sıkıntılı durumundan faydalanmak isteyen Avusturya temsilcisine bu durum karşısında en büyük tepki takım kaptanı Alexander Grünwald'dan geldi.

Yeşil – mavili takımın teknik direktörü Hikmet Karaman ile gün aşırı telefonda konuşan tecrübeli 10 numaralı oyuncu Grünwald, "Siz merak etmeyin, ben başkanı ikna edeceğim, kontratım bu sezon sona eriyor. Önce kiralayın beni, daha sonra satın alırsınız. Ben size söz verdim, en kısa süre içinde bu transfer bitecek, sorunu ben çözerim” mesajını verdiği öğrenildi.


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)