comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alex de Souza'nın kariyerini değiştiren olay

05 Şubat 2017, Pazar 13:52
Alex de Souza'nın kariyerini değiştiren olay

Alex de Souza, kendi ismiyle çıkan kitabında futbol kariyerini değiştiren bir anıyı anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe tarihinin unutulmaz isimlerinden Alex de Souza, kendi adını taşıyan biyografisinde futbol kariyerini değiştiren bir anıyı anlattı.

1997 yılında 20 yaşında Coritiba'da oynarken Japon kulübü Yokohama Flügels'in temsilcileri, Alex de Souza'yı milli takımın hazırlık maçında izlemek için geldiler.
Beğenmeleri halinde transfer edecekleri belirtiliyor. O dönem genç milli takım kampında olan Alex bu durumu teknik direktörü Toninho'yla paylaşıyor. Toninho: "Alex, eğer Japonya'ya gidersen seni izlemem. Aahası seni Güney Amerika Kupası'na ve sonra da Dünya Kupası'na götürmem zor olur." yanıtını veriyor.


Bunun üzerine Alex, teknik direktörü Toninho'ya: "Bu dostluk maçında beni hesaba katma. İyi oynamayacağım, sahada gezeceğim." diyor. Alex söz konusu hazırlık maçının ilk yarısında kötü oynuyor ve devre arasında oyundan çıkarılıyor. Alex'i izleyen Japonlar da transfer etmekten vazgeçiyor.

Alex'in ifadesine göre o dönem Coritiba mali açıdan zor günler geçirdiği için kulübü, Alex'in satılmasını istiyor. Alex bu yüzden onlara "Gitmek istemiyorum" diyemiyor ve böyle bir çözüm yolu buluyor. Alex bu kararını "Japonya'ya gitmiş olsaydım kariyerim kesinlikle farklı olurdu" sözleriyle özetliyor.


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)