comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Alex de Souza'dan itiraf! ''Yamuk yaptım''

07 Şubat 2017, Salı 13:47
Alex de Souza'dan itiraf! ''Yamuk yaptım''

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex de Souza, biyografisinde ilginç bir anısını paylaştı.

FutbolArena - Fenerbahçe tarihinin unutulmaz isimlerinden Alex de Souza, kendi adıyla piyasaya çıkan biyografisinde ilginç bir anısından bahsetti.

Alex de Souza'nın Palmeiras'ta oynadığı dönemde kovulan teknik direktör Marco Aurelio, bu durumun sebebi olarak Alex de Souza'nın da dahil olduğu bir oyuncu grubunu suçlamıştı. Marco Aurelio ve Alex de Souza'nın yolu daha sonra Cruzeiro'da da kesişti.

''MARCO AURELİO BENDEN HOŞLANMIYORDU''

Alex de Souza, biyografisinde o günleri böyle anlatıyor: "Marco Aurelio benden hoşlanmıyordu, hiç hoşlanmadı da. Bir ay önce buna ikna oldum. 6 Ekim'de Atletico Mineiro'ya karşı oynadığımız ilk derbiden dakikalar önce bana döndü 'Alex, bugün senin canına okuyacağım. Şimdi sıra bende. Seni kendi pozisyonunda oynatmayacağım, hücumda oynatacağım. Tek hücum oyuncusuyla sahaya çıkacağım, o da sen olacaksın' dedi. Geçen sene Palmeiras'ta görevden alınması konusunda parmağım olduğunu düşünüyordu. Benden intikam almak istiyordu. Ama tam tersi oldu. Maça başladım ve patlama yaptım. İki gol attım. Biri ceza sahası dışından, diğeri penaltıdan. 2-1 öndeyken saha kenarına su içmeye geldim ve Marco Aurelio'dan beni çıkarmasını istedim. Çünkü bitmiş durumdaydım, daha fazla koşamayacaktım. Beni oyundan çıkardı. Ardından Atletico Mineiro skoru 2-2 yaptı. Az kalsın öne geçiyordu. Maçtan sonra gazeteciler beni neden çıkardığını sorarak Marco Aurelio'yu eleştirdiler. Aurelio ise benim çok yorgun olduğumu ve çıkmayı kendim talep ettiğimi söyledi. Bunun üzerine gazeteciler bana geldiler. Yamuk yapma sırası bendeydi. Maçın hiçbir dakikasında çıkmak istemediğimi, beni kendi kararıyla oyundan aldığını söyledim."


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)