comScore

ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES 1, ALES 2 yeni sınav tarihleri belli oldu (ALES ertelendi)

19 Mart 2020, Perşembe 10:21
ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES 1, ALES 2 yeni sınav tarihleri belli oldu (ALES ertelendi)

ALES sınavı ertelendi mi, ALES ne zaman, ALES yeni tarih, ALES sınavları ne zaman olacak, ALES sınavı koronavirüs nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

ALES ne zaman, ALES ertelendi mi, ALES sınavı yeni tarihi, ALES sınavı koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenirken sınava girecek olan kişiler ALES 1 sınavı ne zaman, ALES 1 yeni sınav tarihi, ALES 2 sınavı ne zaman, ALES 2 sınav yeni tarih gibi aramalar yaparak sınav tarihlerini öğrenmek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ALES sınavlarının yeni tarihleri açıklandı.
 

ALES sınavı ertelendi mi? ALES sınavları ne zaman yapılacak?


Türkiye'de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle sınavlar da ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ALES sınavlarının ertelendiği belirtildi. ALES 1 ve ALES 2 sınavlarına girecek olan kişiler için sınavların yeni tarihlerini hazırladık. 

ALES 1 sınavının yeni tarihi 10 Mayıs 2020, ALES 2 sınavının yeni tarihi ise 16 Ağustos 2020 olarak açıklandı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sürecinde devletimizin konuya ilişkin almış olduğu ve alacağı kararlar çerçevesinde kurumumuz tarafından yapılması planlanan sınavlarla ilgili adaylarımıza ve kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır." denildi.

ALES SORGULAMA İÇİN TIKLA!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)