comScore

Beşiktaş Beşiktaş

''Aldığımız iki yenilgi bize ders olacak!''

15 Şubat 2017, Çarşamba 09:33
''Aldığımız iki yenilgi bize ders olacak!''

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe ve Karabükspor karşılaşmalarında alınan yenilgilerden ders çıkarttıklarını belirtti.

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe ve Karabükspor karşılaşmalarında alınan yenilgilerden ders çıkarttıklarını belirtti.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi “Lig uzun bir maraton. Zaman içinde performans ve motivasyon düşüşü olacaktır. Son iki hafta bunu yaşadık. Takıma ve hocamıza güvenimiz tam... Bu mağlubiyetlerden ders çıkarıp, yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
''FUTBOLCULARIMIZA GÜVENİYORUZ''

Önlerinde daha uzun bir maratonun olduğunu belirten Ahmet Nur Çebi "35-40 maç oynuyorsunuz. Zaman içinde performans ve motivasyonlarındüştüğü karşılaşmalar olacaktır. Son iki hafta bunu yaşadık. Yönetimimiz ve camiamız; futbolcularımıza, teknik direktörümüze sonuna kadar güveniyor. Biz aldığımız bu yenilgilerin çok etkisi altında kalmayıp, ders çıkararak yolumuza devam edeceğiz"  dedi.

''SEÇİM OLMASI ZORUNLUDUR''

Ahmet Nur Çebi yaşanan Divan Kurulu krizi hakkında da konuşurken "Üyelerimizden birkaç tanesi, son seçime itirazda bulundu. Mahkemeye yapılan müracaat sonucunda yargı bu seçimi iptal etmiştir. Bunun neticesinde divan kurulunun yapacağı ilk toplantının seçimli olması zorunludur. Dolayısıyla hukukun ve tüzüğün emirlerini yerine getirmek, Beşiktaş'ın asli vazifesidir. Biz mahkeme kararlarını ve tüzüğümüzü önümüze aldık ve o doğrultuda hareket edeceğiz. Bunun aksinde bir durum söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.


Beşiktaş'ta divan kurulu krizi


Beşiktaş'ta disiplin cezası alan Yalçın Karadeniz'in olağanüstü seçim kararına tedbir koydurmasından sonra dün yeni bir kriz yaşandı.

Açığa alınan Divan Kurulu, "Yürütmenin durdurulmasını" gerekçe göstererek yılda 4 defa yapılan olağan Divan Kurulu Toplantıları'nın ilkini 29 Ocak'ta yapılmadığı için yönetime resmi yazı ile başvurarak yer tahsisi istedi.

Ancak Beşiktaş yönetimi Divan Kurulu'na, "Sizin bu toplantıyı yapmanız hukuken mümkün değil. Divanla ilgili ilk yapılacak toplantı Olağanüstü Divan Seçim Kongresi'dir." cevabını verdi.

Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz'in Denetim Kurulu tarafından Disiplin Kurulu'na sevkiyle başlayan gerginlik tırmanmış ve Disiplin Kurulu'nun Divan Başkanı Yalçın Karadeniz'e verdiği uyarı cezası tartışmalara neden olmuştu.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)