comScore

Galatasaray Galatasaray

Albert Riera'dan Fenerbahçe'ye gönderme

29 Kasım 2016, Salı 20:19
Albert Riera'dan Fenerbahçe'ye gönderme

Albert Riera, Kadıköy'de kaldırdıkları kupayı hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

FutbolArena - İstanbul'a gelerek Galatasaray'ı ziyaret eden Albert Riera, Anadolu Ajansı'na ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Kadıköy'de kaldırdıkları kupayı hiçbir zaman unutmayacağını söyleyen Albert Riera, Galatasaray yıllarını çok özlediğini belirtti.
 

Albert Riera'dan Fenerbahçe açıklaması


Riera açıklamasında "Unutamadığım bir anım sorulduğunda ilk sıraya Fenerbahçe'nin sahasında kazandığımız şampiyonluğu koyabilirim. O gün otelde kalmıştık. Köprüyü geçene kadar hep Galatasaray taraftarı bizi destekliyordu. Polislerle devam ettik. Sonra Fenerbahçe taraftarını görmeye başladık. Onların da kazanma hırsını gördük. Bizim taraftarımız orada yoktu. 90 dakika sonrasında gelen inanılmaz şampiyonluk. Bir daha tarihte görülmeyecek başarı bize kısmet oldu. Soyunma odasında sevindik. Kupayı sahada hak ettik ve sahada almak istediğimizi söyledik. Karanlıkta da olsa kupayı aldık. Harika dakikalardı. Stat çıkışımız, Florya'ya gelişimiz film gibiydi. O bayram havasını hiçbir zaman unutmayacağım." sözlerini sarf etti.
Galatasaray'ın kadrosunu yorumlayan Riera, "Muslera ilk şampiyonluk yılında çok gençti. Semih bizimle başlamıştı şimdi çok şeyler öğrendi. Farklı bir gruptuk. Aramızda gençler de vardı, tecrübeliler de vardı. Hepimiz birbirimizden çok şey öğrendik. En sonunda da böyle anlamlı bir kupa kazanıldı. Hiç unutamadığım şey taraftarlarımız. İnişli çıkışlı zamanlarımız olabilir. Benim de oldu ama taraftar hep arkamızdaydı. Bize hep ekstra güç olmuşlardı. Bu sene de düşüşler olabilir, işler yolunda gitmeyebilir ama onların desteği çok önemli. Şampiyonluk isteniyorsa taraftarın takıma vereceği pozitif katkı çok önemli." ifadelerini kullandı.
 

Albert Riera Galatasaray'ı unutamadı


Sarı kırmızılı yıllarından bahseden Riera,  "Hayatımın sonuna kadar beni etkileyen renkler sarı ve kırmızı olmaya devam edecek. Galatasaray taraftarıyım ve Galatasaray'ı destekliyorum. Başka takımlarda oynayabilirim ama bu gerçek hiç değişmeyecek. Liverpool gibi önemli bir takımda da oynadım ama bana gösterilen saygı, sevgi, ilgi alaka, başarılı olma, kupalar kazanma konusunda ilk sıraya koyacağım takım Galatasaray'dır. Taraftarı, kulübün büyüklüğünü ve başarıları hiçbir zaman unutmayacağım." dedi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"