comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor kalecisi Haydar Yılmaz'ın en beğendiği kaleci Volkan Demirel

21 Şubat 2017, Salı 19:24
Alanyaspor kalecisi Haydar Yılmaz'ın en beğendiği kaleci Volkan Demirel

Alanyaspor kalecisi Haydar Yılmaz, Trabzonspor maçında sergilediği başarılı performansın ardından dikkatleri üzerine çekti. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig 21. haftanın kapanış maçında Trabzonspor ile berabere kalan Alanyaspor'da sergilediği performansla takımının 1 puan almasında büyük rol oynayan kaleci Haydar Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. 


Alanyaspor kaleci Haydar Yılmaz Trabzonspor maçındaki başarısının sırrını anlattı


Radyospor'a konuşan kaleci Haydar Yılmaz, Trabzonspor maçında sergilediği başarılı bir performansın ardından kaleci Buffon'a benzetilmesiyle ilgili olarak, "Beni gerçekten mutlu etti. Hakkımda yazılanları görünce gururlandım. Sosyal medya hesabım yok ama akrabalarım benimle ilgili yazılanları gösterdi." diye konuştu. 

Trabzonspor'a karşı farklı bir motivasyonla sahaya çıkmadığını belirten Haydar Yılmaz, "Açıkçası denk geldi diyebilirim. Tabi ki Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'a karşı her futbolcu ekstra motivasyonla sahaya çıkar ama benim daha önce Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye karşı oynama şansım olmamıştı. Büyük takımlara karşı konsantre olmak daha kolay. Trabzonspor maçında da iyi konsantre olmuştum." diye konuştu. 
"VOLKAN DEMİREL'İ BEĞENİYORUM"

Haydar Yılmaz, Radyospor'a yaptığı açıklamalar sırasında Türkiye'de en beğendiği kalecilerin osrulması üzerine Osmanlıspor'dan Karcemarskas'ı söylerken, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in duruşunu ve baskılara karşı direnişini, takımına sahip çıkmasını beğendiğini söyledi. Haydar, "Volkan Demirel'i beğeniyorum gerçekten. Birçok kez eleştiriliyor ama buna rağmen dik bir duruş sergiliyor ve her seferde takımına sahip çıkıyor." diye konuştu. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)