comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'ndan teknik direktör açıklaması

17 Ocak 2017, Salı 21:45
Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'ndan teknik direktör açıklaması

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu yeni teknik direktör konusunda açıklamalarda bulunurken, Hüseyin Kalpar'ın istifasının ardından çıkan tazminat iddialarına da sert tepki gösterdi. 

FutbolArena - Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, geçtiğimiz gün istifa eden teknik direktör Hüseyin Kalpar'ın tazminatından dolayı gönderilemediği şeklindeki haberlere sert tepki gösterdi. 

Hasan Çavuşoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:
"SÖZLEŞMESİNDE TAZMİNAT YOKTU"

Bir gazetede 'Hüseyin Kalpar hocayı tazminatından dolayı gönderemiyorlar' yazıyor. Nereden biliyorsun. Bana sordun mu? Sayın Kalpar'ın sözleşmesinde bir kuruş tazminat yazmıyordu. Onunla her zaman ağabey kardeş ilişkisi içerisindeyiz. Hüseyin hocam hiçbir zaman hak etmediği parayı almaz. Nitekim öyle oldu. Bugüne kadar ne hak ettiyse onu aldı ve helalleşerek ayrıldık. Bilgi kirliliği giderilirse memnun olurum."

"KİMSE KENDİNE PAY ÇIKARMASIN"

Geçmişte Alanyaspor'a başkan arandığını ve genel kurulda kayyuma gidilmesin diye gazetecilerin sahip çıktığını dile getiren Çavuşoğlu, 'Bu konuşanlar o zaman neredeydi, hangi delikteydi. Bu kadar haksızlığa da kusura bakmayın tahammül etmeyiz. Hiçbir yöneticimizi kimseye ezdirmeyiz. Kimse tribünlerden benim yönetim kurulu üyeme laf söyleyemez. Birileri, 'Kravatlılar gider, atkılılar kalır' diyor. Kusura bakmasınlar ama bu yönetim istediği sürece burada kalır. O 'atkılıyız' diyenler stada giremez. Biz orada oluruz. Bunu herkes böyle bilsin. Kimse kendine pay çıkarmasın. Biz bugünlere dik duruşumuzla geldik. Her kesimden destek alarak geldik. Bize güvenen insanları bugüne kadar mahcup etmedik. Biz yönetim olarak her zaman haddimizi bildik. Beni arayan herkes en doğru cevabı alır. Mahcup olacağınız haberleri lütfen yazmayın' diye konuştu. 

"ARAYAN DEĞİL, ARANAN ADAM OLUN"

Türkiye'de yeni menajerlerin türemeye başladığını kaydeden Çavuşoğlu şöyle dedi: 'Özellikle haberi olmayan siyasilerin ismini kullanarak dahi kulüplere hoca olmaya çalışanlar var. Kardeşim bu şekilde başarılı olamazsınız. Lütfen arayan değil, aranan adam olun. Bu işi yapacaksanız aranan adam olun. Kulüpler sizi arasın. Siz aramayın. Ali Cansun çıkmış onun bunun, haberi olmayan birilerini araya koyarak, sürekli yalan söyleyerek o gelsin, bu gelsin diyor. Bunun gibi birkaç kişi daha var. Ortalıkta menajeriz diye dolaşıyorlar. Bırakın bu işleri. Herkesin yaptığı işi düzgün yapması gerekir. Onun bunun selamıyla kimse bize gelmesin. Bu işi hakkıyla yapan menajerler var. Onlara saygımız sonsuz. Yönetim kurulunda 5 yılımızı doldurduk. Bu kulüp için çalışıyoruz. Günümüzün büyük bölümünü kulüpte geçiriyoruz. Bu nedenle biraz içimden sitem etmek geldi. Görevde olduğumuz sürece bırakın işimizi yapalım. Herkesin daha aklıselim olması gerekir'

"LİSTEMİZDE 3-4 HOCA VAR"

Teknik direktör konusunda değerlendirmelerinin sürdüğünü ifade eden Çavuşoğlu, 'Net bir gelişme yok. Olunca sizlerle hemen paylaşacağız. Listemizde 3-4 hoca var. Önceliğimiz olanlar var. Görüşmelerden sonra netleşince hemen sizlerle paylaşacağız. Yurt dışından da talepler var ancak önceliğimiz yerli bir hocadan yana. Özellikle stoper konusunda da görüşmelerimiz sürüyor. 2'si kesin 3 transfer daha yapabiliriz' dedi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)