comScore

Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı neden ziyaret etti?

23 Mayıs 2018, Çarşamba 16:13
Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı neden ziyaret etti?

Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? MHP Lideri Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı hastanede ziyaret etti. Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı neden ziyaret etti? Alaattin Çakıcı neden cezaevinde yatıyor?

Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Alaattin Çakıcı neden hapis cezasına çarptırıldı? Alaattin Çakıcı cezası ne kadar? Alaattin Çakıcı ne kadar hapishanede kalacak? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cezaevinde tutuklu bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etti. Devlet Bahçeli'nin ziyareti sonrası Alaattin Çakıcı sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu. 
 

Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı'yı neden ziyaret etti? 


MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kırıkkale'de T Tipi Kapalı Cezaevi'nde hükümlü olan ve geçtiğimiz Cumartesi günü geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırılan Alaattin Çakıcı'yı bugün tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. MHP'nin sosyal medya hesabından da görüşmenin fotoğrafları yayınlandı. 


 

Alaattin Çakıcı kimdir, kaç yaşında? Alaattin Çakıcı aslen nereli?


Alaattin Çakıcı, 20 Ocak 1953 tarihinde Trabzon'un Arsin ilçesi Fındıklı köyünde doğdu. Türkmen kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Alaattin Çakıcı'nın annesinin adı Şakire, babasının adı Ali'dir. 
Alaattin Çakıcı çevresinde dik kafalı, asi, hırçın bir insan olarak tanındı. Ardından İstanbul'a giden Alaattin Çakıcı bir çiçekçinin öldürülmesinde azmettirici olarak yargılandı ve mahkum edildi. 
Alaattin Çakıcı 1980 döneminde MHP-Ülkü Ocakları safında yer aldı. O dönem amcasının oğlu olan Necati Çakıcı solcular tarafından öldürüldü. 5 Mayıs 1980'de ise babası Ali Çakıcı öldürüldü. O dönem askeri darbe sonrası cezaevlerinde yattı. Alaattin Çakıcı, MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında da yargılandı. Alaattin Çakıcı 2004 yılında Karagümrük baskını davasından 3 yıl 4 ay ceza aldı. 2016'da Bolu'ya oradan da son olarak Kırıkkale'de F Tipi Cezaevine nakledildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"