comScore

Akif Özkaldı kimdir? Akif Özkaldı nereli, kaç yaşında? Akif Özkaldı'nın hayatı

09 Ağustos 2018, Perşembe 15:12
Akif Özkaldı kimdir? Akif Özkaldı nereli, kaç yaşında? Akif Özkaldı'nın hayatı

Tarım ve Orman Bakanı Akif Özkaldı oldu. Akif Özkaldı haberinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından Akif Özkaldı'nın hayatı araştırılmaya başlandı. Akif Özkaldı? kimdir sorusuna yanıt arayanlar için Akif Özkaldı'ya dair tüm gelişmeler haberimizin devamında. 

FutbolArena - Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı oldu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanan isimler belli oldu. Bu gelişmenin ardından Akif Özkaldı'nın kim olduğu merak edilmeye başlandı. Akif Özkaldı kimdir? Akif Özkaldı kaç yaşında? Akif Özkaldı nereli? Akif Özkaldı ne iş yapıyor? Akif Özkaldı'ya dair merak ettikleriniz Akif Özkaldı ile ilgili haberimizin devamında bulabilirsiniz. 


Akif Özkaldı kimdir?


Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak görevini ifa edecek isim Akif Özkaldı, 31 Aralık 1963 tarihinde Afyonkarahisar'da hayata gözlerini açtı. Evli ve bir çocuk sahibi olan Akif Özkaldı, 1989 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan yurtdışı master programını kazanmıştır. Kariyer hayatı süresince Devlet Sular İdaresi (DSİ) bünyesinde; Daire Başkanlığı, Mühendislik, Genel Müdür Yardımcılığı, Şube Müdürlüğü ve Genel Müdürlük alanında faaliyetler gerçekleştiren Akif Özkaldı, 1991 tarihinde yüksek lisans eğitimini ABD'de Utah State Üniversitesi Sulama Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1986 tarihine gelindiğinde İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) İnşaat Fakültesinden derece elde ederek mezun olan Akif Özkaldı, 1 Nisan 1992 ve 31 Mart 1993 tarihleri arasında ‘'yedek subay'' olarak askeri eğitimini tamamlamıştır. Teknik alanda gerçekleştirdiği faaliyet ve deneyimleriyle birlikte, DSİ (Devlet Sular İdaresi) Vakfı Başkanlığı ve DSİ (Devlet Sular İdaresi) Spor Kulübü Fahri Başkanlığı şeklinde sosyal ve beşeri faaliyetler de üstlenmiştir. Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Akif Özkaldı; planlama, uygulama ve strateji belirleme gibi pek çok teknik husularda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

AKİF ÖZKALDI HABERLER İÇİN TIKLAYIN>>>

Aydın Cingiz ile Bi' Dakka | Ersun Yanal sorumluluktan kaçabilir mi?


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.