comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Turgutluspor taraftarları Akhisar'da olay çıkardı

12 Kasım 2017, Pazar 14:07
Turgutluspor taraftarları Akhisar'da olay çıkardı

Turgutluspor'un deplasmanda oynayacağı Gölcükspor karşılaşmasını takip etmek için yola çıkan taraftar grubu mola verdikleri Akhisar'da Akhisarspor aleyhine tezahüratta bulununca çevredeki vatandaşlarla tartışma yaşandı

FutbolArena - Turgutlusporlu taraftarlar takımlarını desteklemek üzere Gölcükspor deplasmanına giderken Akhisar'da arbede yaşandı.. 4 kişinin yaralandığı olaya müdahale eden emniyet güçleri taraftar grubunu polis eşliğinde Turgutlu'ya geri gönderdi.

Edinilen bilgiye göre sabaha karşı 03.00 sıralarında Gökcükspor ile yapılacak maç için Kocaeli'ne giden Turgutluspor taraftarları Akhisar merkezi Zeytinliova (Lise) kavşağında ışıklarda durduğu sırada dışarı çıkıp Akhisarspor aleyhine tezahüratta bulununca o sırada çevrede bulunan vatandaşlar ile münakaşaya başladı. Ardından olayın büyümesi üzerine çıkan kavgada 4 kişinin yaralandığı ve 112 acil servis ekipleri tarafından ayakta tedavi edildiği bildirildi.
Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı asayiş ekiplerinin müdahalesi sonucu her iki grup arasında yaşanan kavga büyümeden kontrol altına alınırken Turgutluspor taraftarının polis kontrolü eşliğinde tekrar Turgutlu ilçesine gönderildiği bildirildi.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)