comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

TFFHGD'den teknik direktör Okan Buruk'a tepki

10 Aralık 2017, Pazar 16:28
TFFHGD'den teknik direktör Okan Buruk'a tepki

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk'un açıklamalarına ilişkin bir tepki yazısı yayımladı.

FutbolArena - Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğ (TFFHGD) Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk ile ilgili bir metin yayınladı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk'un "yabancı hakem" söyleminin, üzüntü verici olduğunu belirtti.
 

TFFHGD'nin Okan Buruk açıklaması


Türk Futbol Kamuoyuna. Türkiye Liglerinde her kademede görev yapan hakemlerimizin üstlendikleri görevler göz önüne alındığında zaman zaman maç öncesi ve sonrası yöneticilerimiz ve teknik direktörlerimiz vasıtasıyla eleştiriye tabi tutuldukları kamuoyunun malumudur. Yalnız Teknik Direktör sayın Okan Buruk tarafından yabancı hakem söyleminin birkaç kez dile getirilmesi maalesef üzüntü vericidir. Dün yine Galatasaray-Teleset Akhisarspor maçı sonrası anılan teknik direktörümüz tarafından yine gündeme taşınmasını Türk Futbol Hakemleri olarak kesinlikle kabul etmemekteyiz. Daha öncede belirttiğimiz gibi Avrupa Liglerine baktığımızda hiçbir örneği olmayan bu isteğin Türkiye Ligleri'nde de hayata geçme olasılığı olmayacaktır. FIFA Listesindeki hakemlerimiz Avrupa'da zorluk derecesi yüksek maçlarda başarıyla görev yaparken sayın Cüneyt Çakır Dünya Kupası finallerine çağrılması Türk Futbol Hakemliğinin hangi seviyede olduğunun kanıtıdır.
Türk Futbol kamuoyunun sağduyusu ile ülke gençlerimizin her alanda olduğu gibi hakemliktedir birbirini takip eden başarıları elde edeceğine inancımız tamdır.
"GEREKEN DESTEK VERİLMELİDİR"

TFFHGD olarak beklentimiz son günlerde spor kamuoyu tarafından gündeme getirilen yabancı futbolcu sayısının kısıtlanarak kademeli olarak belirli bir sayıda tutulmasının konuşulduğu bugünlerde Türk Futbol Hakemlerimize gereken desteğin verilmesi ve onların yanında olunmasıdır.
Türk Futbol Hakemlerine desteklerini esirgemeyen TFF Başkanı sayın Yıldırım Demirören ve yönetimine teşekkürlerimizle saygılar sunarız.

TFFHGD Yönetim Kurulu.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"