comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Süper Lig'de hangi takım küme düşecek? Küme düşme hattında tüm ihtimaller, puan durumu, üçlü averaj

14 Mayıs 2018, Pazartesi 09:50
Süper Lig'de hangi takım küme düşecek? Küme düşme hattında tüm ihtimaller, puan durumu, üçlü averaj

Süper Lig düşme hattında son durum ne? Süper Lig düşme hattı puan durumu ve Süper Lig düşme hattında kalan maçların ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz. Osmanlıspor - Beşiktaş maçının ardından Süper Lig düşme hattında son durum netleşti.

FutbolArena - Süper Lig düşme hattında puan durumu nasıl oldu? Süper Lig Puan Durumunu kontrol etmek isteyenler, Osmanlıspor - Beşiktaş maçının ardından Süper Lig küme düşme hattı puan durumu ve Süper Lig düşme hattında kalan maçları da araştırmaya şimdiden başladı. Osmanlıspor - Beşiktaş maçının ardından Süper Lig düşme hattında puan durumu ve Süper Lig düşme hattında kalan maçlar şu şekilde:
 

Süper Lig Puan Durumu (Süper Lig küme düşme hattı puan durumu 2018)


Spor Toto Süper Lig 33. haftasında Osmanlıspor - Beşiktaş maçının ardından rakibine mağlup olan Osmanlıspor iyiden iyiye ateş hattına geriledi. Osmanlıspor, Beşiktaş mağlubiyetiyle birlikte 33 puanda kaldı. Süper Lig'in son haftası öncesinde küme düşme ihtimali bulunan sadece iki takım kaldı. Bunlar Osmanlıspor ve Akhisarspor.


Alanyaspor ve Konyaspor Süper Lig'de kaldı


Alanyaspor ise deplasmanda Sivasspor ile berabere kalarak 37 puana yükseldi ve ligde kalmayı başardı. Konyaspor da 36 puanda ve hem ikili averaj, hem de üçlü averajda üstte olduğu için onlar da kümede kalmayı garantiledi.


Akhisarspor nasıl ligde kalır?


Akhisarspor ise bugün Kayserispor deplasmanından 1 puanla dönmesi halinde yine ligde kalmayı garantileyecek. Son haftaya girilmeden Osmanlıspor da küme düşmesi kesinleşen son takım olacak.. 

Süper Lig puan durumunun yanı sıra Süper Lig düşme hattında kalan maçlar ve Süper lig düşme hattındaki takımların puanları, Süper Lig düşme hattı puan durumu şu şekilde:
AKHİSARSPOR'UN KALAN MAÇLARI (36)

Kayserispor - Akhisarspor
Akhisarspor - Osmanlıspor

OSMANLISPOR'UN KALAN MAÇLARI (33)

Akhisarspor - Osmanlıspor


Osmanlıspor, Akhisarspor ve Konyaspor arasındaki üçlü averaj


Akhisarspor 33. haftada Kayserispor'a yenilir, Osmanlıspor son hafta Akhisarspor'u yener ve Konyaspor son hafta deplasmanda Fenerbahçe'ye yenilirse üç takım 36 puanda kalacak ve üç takım arasındaki üçlü averaja bakılacak. 

Bu durumda Akhisarspor'dan 3, Osmanlıspor'dan 4 puan alan Konyaspor'un 7, Akhisarspor'u 2 maçta da yeneceği ihtimalı üzerinden Osmanlıspor'un da 7 puanı olurken, sadece Konyaspor'u bir kez yenebilen Akhisarspor da 3 puanda olacak ve üçlü averajda Akhisarspor son sırada kalıp küme düşen ekip olacak. 

Akhisarspor son 2 maçını kaybederse, hem üçlü averajda, hem de ikili averajda Osmanlıspor'un gerisinde olduğu için küme düşen ekip Akhisarspor olacak.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!