comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Okan Buruk'tan Başakşehir maçı sonrası hakeme tepki

01 Nisan 2018, Pazar 18:32
Okan Buruk'tan Başakşehir maçı sonrası hakeme tepki

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Medipol Başakşehir mağlubiyetinin ardından hakem kararları hakkında konuştu. 

FutbolArena - Akhisarspor, Süper Lig 27. haftasında sahasında Medipol Başakşehir'e 2-1 mağlup oldu. Maçın ardından teknik direktör Okan Buruk müsabakanın hakemini eleştiren sözlerde bulundu. 


Akhisarspor 1-2 Medipol Başakşehir Okan Buruk'ın basın toplantısı


"İLK YARIDA 2'Yİ 3'Ü BULABİLİRDİK"

2 ve 3. golü bulabilirdik ilk yarıda. Devreye en az 2-0 içeri girebilirdik. İkinci yarıya çıkarken çok erken bir gol yedik. 50 saniye sonra golü yedik. Bu oyuncular üzerinde moral bozukluğu oluşturdu. Bir bölümde de çok fazla geriye yaslandık. 
"HAKEMLERİN %90'U FUTBOLDAN GELMİYOR"

Yediğimiz 2. gol için oyuncularım çok itiraz etti. Büyük ihtimalle top bayağı dışarıdaydı. Daha sonra kırmızı kart geldi. Ben özellikle burada gösterilen kırmızı kartta, Lopes'in yaptığı yanlış. Lopes bana ağzından çıkan lafın hakeme olmadığını söyledi. Oyuncuların ağzından yabancı dilde bu sözler çıkıyor ama hakem bunu küfür olarak değerlendirdi. Bence pozisyondaki hakemin davranışı yanlıştı. Aradan süre geçti ve ondan sonra düdük çaldı. Oyuncular buna tepki verebilir ve her statta veriliyor bu tepkiler. Hakemlerin biraz kucaklayıcı olmaları gerekir. %90'ı futbol oynamayan insanlarda kurulu hakem topluluğu var. Futbolcu psikolojisini bilmezseniz bunlar olur. Faulü geç çalan hakem. Genel olarak bütün statlarda buna imkan veriyorlar. Lopes belki çok tepki gösterdi ama ben hakemin de çok fazla oyuncuların psikolojisinden anladığını düşünmüyorumn. 

Son dakika Akhisarspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.