comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Okan Buruk PFDK'ya sevk edildi! Fenerbahçe maçında yok

01 Mart 2018, Perşembe 17:11

Galatasaray ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında tribüne gönderilen Okan Buruk, tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildiği için Fenerbahçe maçında cezalı durumuna düştü.

FutbolArena - Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.
 

Okan Buruk, Fenerbahçe maçında takımın başında olacak mı?


Okan Buruk, tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildiği için hafta sonu sahne alacak Fenerbahçe maçında takımın başında olamayacak. Hukuk Müşavirliği'nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan rapor şöyle;

"TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR Kulübü teknik sorumlusu OKAN BURUK'un 27.02.2018 tarihinde oynanan TELESET MOBİLYA AKHİSARSPOR-GALATASARAY A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasındaki "sportmenliğe aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 28.02.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."
OKAN BURUK NEDEN TRİBÜNE GÖNDERİLDİ?

Mustafa Yumlu ise pozisyonun devamında hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun yanına giderek itirazın şiddetini arttırdı. Yaşar Kemal Uğurlu ile Mustafa Yumlu'nun kendisiyle konuşurken elini indirmesini söyledi. Mustafa Yumlu ise itirazlarını devam ettirince sarı kartla cezalandırıldı.

Bunun üzerine Okan Buruk hakeme büyük tepki gösterirken tepkisine soyunma odası koridorlarında da devam etti. Hakemin Okan Buruk'u burada oyundan attığı öğrenildi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.