comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Okan Buruk Galatasaray'daki UEFA Kupası zaferini hatırlattı

09 Mayıs 2018, Çarşamba 17:41
Okan Buruk Galatasaray'daki UEFA Kupası zaferini hatırlattı

Fenerbahçe ile Akhisarspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile oynayacakları kupa maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. 


Fenerbahçe - Akhisarspor Okan Buruk'un basın toplantısı


"18 YIL ÖNCE YİNE BURADA BULUNMUŞTUM"

18 yıl önce yine burada Türkiye Kupası finalinde bulunmuştum. Aradaki değişimi söylemek istedim. Hem de aynı heyecanı ve tutkuyu tekrar yaşadığımı söylemeliyim. Teknik adam olarak bu heyecanı iki kat daha fazla yaşıyorum. Akhisarspor olarak hem Ege, hem de Türkiye'yi teslim ediyoruz. 
"KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ"

1980'lerden beri ilk defa Ege takımı finalde yer alacak. Kupayı kazanıp, hem taraftarlarımız için, hem de kendi bölgemiz için önemli bir işe imza atmak istiyoruz. Bir teknik adam olarak ilk defa final oynayacağım. Hem oyuncularım, hem de Akhisar ilçesi için daha çok heyecanlıyım. Günün sonunda çok önemli bir rakibe karşı üstünlüğü kuran, sonuç olarak istediklerini alan ve kupayı kazanan takım olmayı istiyoruz. 

"FUTBOLCUYKEN ZOR ŞARTLARDA UEFA KUPASI ZAFERİNİ YAŞAMIŞTIM"

Futbolculuğum döneminde çok zor şartlar altında UEFA Kupası zaferini yaşamıştım. Eğer Akhisarspor olarak kupayı kazanırsak, yine çok büyük bir olayı gerçekleştireceğiz."

"TARAFTAR SAYIMIZIN AZ OLMASI DEZAVANTAJ OLUŞTURMAYACAKTIR"

Sayı olarak iki takımın taraftarlarını burada karşılaştırmak zor. Kendi sahamızda 10 bin kişiye oynuyoruz ama genel olarak uzun yıllar bunu sıkıntısını yaşadık. Akhisar - Diyarbakır arası da oldukça uzak. Sayımız belki çok fazla olmayabilir ama taraftarlarımızın yanımızda olması bizi ekstra motive edecektir. O yüzden taraftar sayıları arasındaki fark bizim için dezavantaj oluşturmayacaktır. 

Son dakika Akhisarspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"