comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Mehmet Altıparmak'tan FutbolArena'ya çarpıcı sözler

08 Ocak 2020, Çarşamba 11:35
Mehmet Altıparmak'tan FutbolArena'ya çarpıcı sözler

Akhisarspor Teknik Direktörü Mehmet Altıparmak, FutbolArena'nın sorularını yanıtladı.

FutbolArena - TFF 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan biri olan Akhisarspor'un başarılı teknik direktörü Mehmet Altıparmak, Antalya kampında FutbolArena'nın sorularını yanıtladı. TFF 1. Lig'de son 4 yılda 3 kez şampiyonluk sevinci yaşayan Altıparmak, çarpıcı açıklamalara imza attı.

"TÜRKİYE'DE BAŞARI KISTASI YOK"
"Bazen işler kötü gidebiliyor. İstediğiniz sonuçları alamayabiliyorsunuz. Biz duruşumuzdan ve çalışmamızdan taviz vermedik. Herkes son 2 seneyi biliyor ama son 4 senenin 3'ü şampiyonluk, 1'i final. Ülkede hiçbir şey yaptığınız işle ilgili değil. Türkiye'de başarı kıstası yok. Teknik direktörler, futbolcular neye göre transfer oluyor bunu kimse bilmiyor. İlişkilerle göreve geliniyor. Biz doğruluğumuz ve dürüstlüğümüzden taviz vermiyoruz. Bulunduğum kulübe her şeyimi veririm. Herkesten daha çok o kulübü sahiplenirim."

"BU SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Türkiye'de çok oyuncu yetiştirdik, onları Süper Lig'de, Avrupa'da görmek bizi de mutlu ediyor. İnşallah biz de bu sene şampiyon olacağız ve hem Akhisar'ı hem de kendimizi layık olduğumuz yere taşıyacağız."

"TRANSFER YASAĞIMIZ VAR AMA 2-3 OYUNCU ALMAK İSTİYORUZ"

"Transfer yasağı durumu var. Bir anda geldi. Hazırlıksız yakalandık. Akhisar'ın büyük mali gücü yok ama ödemeleri düzenli yapan bir kulüp. Arada gelip giden oyuncuların mahkemeleri vardı ve hepsi sonuçlandı. Bu yüzden böyle bir sıkıntı yaşadık. Avukatlar nezdinde görüşmeler sürüyor. Görüştüğümüz 2-3 oyuncu vardı. Fakat ben kimeyi bekletmiyorum. Gidebilecekleri takım olursa gitmelerini söyledim. Hepimizin ekmek parası. Daha iyi teklif gelirse giderler ama gitmezlerse 2-3 oyuncu almak istiyoruz. Rekabeti artırmak istiyoruz. Transfer yapamasak da başka çözümlerimiz olacak."

"TRANSFER YAPAMASAK DA ŞAMPİYON OLACAĞIZ" 

"Sezon başı takımı kurarken de tek hedefimiz şampiyon olmak ve Süper Lig'e çıkmaktı. Buna göre hareket ediyoruz. Bunu başaracak kadromuz var. Transfer yapamasak da bunu yapabiliriz. Transfer yapıp, oyuncuların ödemelerini aksatacaksak hiç yapmamak daha iyi. Ben oyuncularıma güveniyorum, onlarla şampiyon olacağız."

"TÜRKİYE'DE HİÇBİR BAŞARI CEZASIZ KALMIYOR"

"Başkanlar, yönetimler, menajerler hepsi birbirinin içine girmiş. Ayağımızı kaydırmak isteyen çok insan oldu, hala oluyor. Ülekmizde başarıya karşı alerji var. Erzurum'a ilk gittiğimde başkanımız, "Hocam ligde kalalım" yeter dedi. Sonucunda biz şampiyon olduk. Bana "ligde kalsak yeter" diyen insanlar bize akıl vermeye başladılar. Ligi bilmediğini söyleyen insanlar bir üst ligi tamamen bilen insanlar oluyor. Gazişehir'de de aynı durum oldu. Bunun nedeni de menajerler oluyor. Menajerler onları çok pohpohluyor. Ben buraya gelirken arkamda hiç kimse yoktu. Tırnaklarımı kazıyarak geldim. Ülkede hiçbir şey yaptığınız işle ilgili değil. Başarı kıstası yok."

Son dakika Akhisar Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!