comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Fatih Öztürk'ten Milli Takım itirafı! "Kariyerimin biteceğini bilsem de..."

04 Eylül 2018, Salı 10:41
Fatih Öztürk'ten Milli Takım itirafı!

Akhisarspor kalecisi Fatih Öztürk, Milli Takım kadrosuna çağırılmamasıyla ilgili konuştu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisarspor'un kalecisi Fatih Öztürk, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Milli Takım'ın Rusya ve İsveç ile oynayacağı maçların kadrosuna alınmayan Fatih Öztürk, Milli Takım'ın kaleci antrenörü Alper Boğuşlu hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. 
 

Milli Takım Haberleri: Fatih Öztürk'ten Alper Boğuşlu ve Milli Takım itirafı


Fanatik Gazetesi'ne konuşan Fatih Öztürk şunları söyledi:

"BİRİ YANACAKSA BEN YANAYIM"
“Ben tamamen saha içine odaklanmak istediğim için bugüne kadar hiç bir zaman konuşmak istemedim. Söylemek istemedim, çünkü çok fazla yeri vuracak. Ancak bu saatten sonra benim kaybedecek hiç bir şeyim yok. Çünkü ben milli forma için elimden gelen her şeyi yaptım, karşılığını alamadığım için bu saatten sonra söylemek zorundayım. Bu röportajı verdikten sonra belki milli takıma hiç seçilemeyeceğim. Belki ceza alacağım. Fakat kariyerimin yarın biteceğini bilsem bile artık insanların gerçeği öğrenmelerini istiyorum. Uzun süre sustum. Benim gibi susan çok futbolcu var Türk futbolunda. Bugüne kadar ezilen ve konuşamayan, milli takım hayali kuran Türk futbolcuları adına kariyerimin bitmesi pahasına ilk ve son kez konuşacağım. Eziliyoruz ve susmak zorunda kalıyoruz Türk futbolcuları olarak. Ama ben bu riski alıyorum artık. Ben yanayım ne olacak!”
“Ben aslında milli takıma alınmayacağımı daha açıklanmadan tahmin ediyordum ama bir yandan da umudumu koruyordum. Bu tercihleri yapan milli takım kaleci antrenörü Alper Boğuşlu ile benim aramdaki sıkıntı Trabzonspor dönemine dayanıyor. 5 sene öncesine yani... 1461'deki başarımızdan sonra Trabzonspor'a imza attım. O dönem Tolga abi Beşiktaş'a gitmişti. Taraftarın bana müthiş bir desteği vardı, çok mutlu bir şekilde gitmiştim oraya. Bir nevi Tolga'nın yerini aratmayacak şekilde almışlardı beni. Ancak maç haftaları başladı ve ben kadroya bile alınmıyordum. Zaten Onur oynuyordu. Onur gibi bir kalecinin arkasında beklemek zorundasın elbette ama kadroya girmek istersin, beklersin bunu. Bırakın kadroya girmeyi yüzüme bile bakılmıyor. Alper Boğuşlu yüzüme bile bakmıyor.”

"KADROYA GİRMEN İÇİN ZEKİ'NİN ÖLMESİ LAZIM"

“‘Bu formayı taşımayacağımı düşünüyorsan devre arası geliyor, kiralık olarak yolla beni, güçlü döneyim. Ya da Fatih çok eksiksin, seni düşünmüyorum diyorsan satış listesine koy beni' dedim. Bana verdiği cevap şu oldu... ‘Senin kadroya girmen için Zeki Ayvaz'ın ölmesi lazım'... Eski başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu, Mustafa Reşit Akçay ve o dönemki yardımcısı Hami Mandıralı da biliyor bunu, onlar da teyit etsin. Cümlesinin devamı, ‘İşine gelmiyorsa da s..... olup gidebilirsin' oldu. Bırakın bir futbolcuya bir insana söylenmeyecek lafı duydum ben o gün. Ben o süreçte Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte bu yüzden başarılı olamadım, bu içimde ukde kaldı hep. Ben o lafı hak edecek bir şey yapmadım.”

"SEÇİLEN KALECİLERE SAYGIM SONSUZ"

“Seçilen kaleciler meslektaşlarım ve onlara saygım sonsuz. Sinan, Belçika'da en iyi kaleci seçilmişti en son. Ancak ben Avrupa'ya katılacak bir kalecinin onore edilmesini bekliyordum. Şu anki performansımın üstüne çıkmak zorundayım ben, Avrupa'da ülkemi temsil edeceğim. Böyle bir zamanda milli takımın bana destek vermesini beklerdim. 3 kupanın 2'sine kaleci olarak ben uzanıyorsam bunun bir karşılığı olmalı. Her şeyi geçtim, Akhisar kaldırdı bu kupayı. Bu mutevazı takımın onore edilmesi gerekmez miydi! Lucescu hocayla bu işin hiçbir bağlantısı yok. Onu da çok iyi biliyorum. Kaleci konusundaki tercihler tamamen Alper Boğuşlu'ya ait. O yüzden Lucescu'ya karşı en ufak bir farklı düşüncem olamaz.”

"MİLLİ TAKIM İÇİN SUSAMAYIZ"

“Çekinseydim röportaj yapmazdım. Susamayız artık. Özellikle de milli forma için kesinlikle susamam. Bu milli değerdir. Buna herkesin sahip çıkması lazım. Orası kimsenin evi değil, milletin evi, bayrağın dikili olduğu yer. Kimsenin egolarını tatmin edeceği yer değil. Seçilmeyeceğini bilmene rağmen umutla listenin açıklanmasını beklemek kadar acı bir şey var mı! Efendiliğimi bozmadım, gün gelir daha büyük başarılar kazandığımda mecbur kalır dedim. Ancak bu kadar da göz göre göre olmaz. Türk milletinin evi orası.”

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.