comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisarspor'un yeni stadına büyük ilgi

17 Ocak 2018, Çarşamba 11:55
Akhisarspor'un yeni stadına büyük ilgi

Akhisar'ın spor tarihindeki en büyük yatırımı olan Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu için düzenlenen '1970 saniyede büyük buluşma' turlarına Akhisarlılar büyük ilgi gösteriyor.

FutbolArena - Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce organize edilen turların ilk gününde 3 grup rehber eşliğinde stadyumun tüm alanlarını tanıma imkanı bulundu. 

İHA'nın haberine göre, yaklaşık 100 milyon TL değerindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın destekleri ile Akhisar Belediyesi tarafından yaptırılan 13 bin kişilik stadyumda tanıtıma katılan Akhisarlılar stadı çok beğendi. 
 

Akhisarspor'un yeni stadında son durum


Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu'ndaki tura katılan Akhisarlılar stadyum içerisindeki akustiği de yeşil-siyah sözleri ile tezahürat ederek test etti. Dünyadaki birçok özel stadyumu yerinde inceleyerek memleketine çok özel bir stadyum projesi çizen Akhisarlı mimar Adnan Kazmaoğlu'nun projesini beğenen ziyaretçiler özellikle zeytin yaprağını simgeleyen çelik çatı yapıların oluşumuna hayran kaldı.
Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu'nun sosyal medya hesabı üzerinden alınan randevu ile gerçekleştirilen turlara büyük ilgi gösteren Akhisarlılar hafta sonuna kadar tüm seansları doldurdu.

Basın toplantı salonu, soyunma odaları ve saha içi yedek kulübesinde bol bol fotoğraf çektiren Akhisarlılar tur sonunda kokteyl ile ağırlandı. 1970 kişiye özel bastırılan hatıra biletlerini alan ziyaretçiler çekilen toplu fotoğrafın ardından stadyum projesini çok beğendiklerini belirtti.

''ANTALYA MAÇI İLE STADIMIZA KAVUŞUYORUZ''

Akhisar Stadyumu'nda resmen maç oynanabilmesi için herhangi bir engel kalmadığının altını çizen Başkan Hızlı;

"En son valilikte Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinin de nezaretinde yapılan toplantıda stadımız maç oynanabilir raporunu almıştır. Bu süreçler devam ediyor, bunların bildirimleri olacak. Ama resmen artık sağlık açısından, emniyet açısından bütün kontroller yapılmıştır ve stadımız fiziki olarak artık maç oynanabilir bir stattır. Resmen artık Akhisarspor'umuz maçlarını oynayabilecektir. İnşallah Antalyaspor maçı ile birlikte Akhisar stadımıza resmen kavuşmuş olacağız. Bizler bugün meclis üyesi arkadaşlarımızla bir araya gelip bunu kutlamak ve kahvaltıda buluşmak hem de bu resmi açıklamayı yapmak için bir araya geldik. Ben tekrar katılan meclis üyesi arkadaşlarımıza işi olup gelemeyenlere de çok teşekkür ediyorum. Akhisar için hayırlısı olsun, inşallah takımımız burada daha nice yıllar Süper Lig'de mücadele etmeye devam eder" 

''CUMHURBAŞKANIMIZ'IN ÖZEL TALİMATLARI OLDU'' 

Akhisar'da maç oynamanın ayrı bir duygu ifade ettiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Salih Hızlı;

“5 buçuk sezondur diyebiliriz, taraftarımız büyük bir özveri ile Manisa'da bizi destekledi. Deplasmana gidip destekledi. Biz onlarla üçüncü ligden buyana sürekli takımımıza omuz omuza destek veriyoruz. Bu anlamda bu hikayenin kahramanlarıdır, futbolcularımızla, yöneticilerimizle birlikte onlar çok büyük bir özveri ile buradan Manisa'ya 5 buçuk yıl boyunca taşındılar ve takımlarını desteklediler. 5 buçuk yıldır takımımız ligde tuttuk, altıncı sezonumuzu geçiriyoruz inşallah bundan sonra da takımımız bu özveri sayesinde ligde kalmaya devam edecektir” 

Stadyum inşaatının yapımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük özveri gösterdiğini kaydeden Belediye Başkanı Salih Hızlı;

''Cumhurbaşkanımızın özel talimatları oldu, Allah ondan razı olsun. İlgili bakanlarımız, Gençlik Spor Bakanlarımız dönemi boyunca spor bakanımız sağolsun çok özel ilgi gösterdi. Spor Toto teşkilatımız bu anlamda bize sponsor olarak çok katkı sağladılar. Belediye Meclis Üyelerimiz çok özel katkı sağladılar. Şehrimiz bu konuda bizi motive etti, bu anlamda stadın bitirilmesi için. Sürekli söylediğim bir şey var Akhisar ölçeği bu stadyum için zorlanan bir ölçek ama bunu da biz başardık. Şimdi bize düşen Akhisarlılara düşen bu tesisin hakkını vermektir"

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)