comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisarspor'un yeni stadı basına tanıtıldı

13 Ocak 2018, Cumartesi 16:28
Akhisarspor'un yeni stadı basına tanıtıldı

Süper Lig ekiplerinden Akhisarspor yeni stadyumuna kavuştu. Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu basına tanıtıldı.

FutbolArena - Akhisar Belediyesi tarafından Spor Toto desteğiyle inşa edilen Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu basına tanıtıldı. Akhisarspor Transfer haberleri FutbolArena'da.


Yeni Akhisarspor Stadı görücüye çıktı


Toplantıda konuşan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, 28 Ocak'ta Antalyaspor maçının yeni statta oynanmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi.Akhisar Belediyesi tarafından Spor Toto Teşkilatının destekleri ile inşaatı 78 milyon TL'ye yaptırılan Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumunun fiziksel anlamda tamamen bittiği bildirildi.

''ANTALYASPOR MAÇININ OYNANMAMASI İÇİN HİÇBİR SEBEP YOK''
Başkan Hızlı, stadyumun tam anlamıyla bittiğini ve artık tanıtımlara geçtiklerini ifade ederek, "Bizler eksik olan bir tesisin tanıtımını yapmayız. Öyle bir riski de almayız. Dolayısıyla burası fiziksel anlamda bitmiş durumdadır. Maç oynanmasına ilişkin farklı kriterler de var. Güvenlik ve buna bağlı olarak da federasyonun kriterleri var. Prensip olarak stadyumumuz onaylanmıştır, yani burada maç oynamamız için bir sebep yoktur. Ama sürekli benim duyduğum resmi bir açıklamadan bahsediliyor. O resmi açıklamayı bir resmi belge olmadan yapamıyoruz. Bütün bu imzaların tam olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla belgenin elimize geçtiği andan itibaren sizinle paylaşacağız. Antalyaspor maçının oynanmaması için hiçbir sebep yok. Dolayısıyla buna ilişkin spekülasyonlar da belki bizim bu olası çok az olan ihtimalleri göz önünde bulundurarak bir mahcubiyet yaşamamak için bir deklarasyonumuz söz konusu olmadı ama en kısa zamanda bu resmi açıklamayı resmi belge ile yapacağız. Biz bütün Akhisarlıları önümüzdeki haftadan itibaren buraya davet ettiğimize göre bir eksiklik olsa bununla ilgili bir davet söz konusu olmaz" dedi.

''STADIMIZI ŞEHRİMİZ VE TAKIMIMIZ İÇİN YAPTIK''

Bunların sadece resmi prosedür olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Salih Hızlı, "Akhisar Belediyesporumuz burada maç yapmaması için herhangi bir engel durum söz konusu değildir. Zaten stadımızı şehrimiz ve takımımız için yaptık ve ona tahsis ettik. Ama resmi anlamda iki farklı kurumsal yapının bu tür kiralamalarda resmi bir prosedür işliyor. Bunun tabi ki hukuksal tarafı da var, dolayısıyla bu anlamda yapmış olduğumuz müzakerelerde olacaktır. Bunlar hukuken yapmamız gereken prosedürlerdir. Bunun dışında bir sıkıntı söz konusu değildir" ifadelerini kullandı. Öte yandan Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu'nun, Süper Lig'de mücadele veren Akhisar Belediyespor'a uzun dönem kiralanması yöntemiyle verilmesinin şu an rafa kaldırıldığı ve sadece maç günleri bütün stadyumun kullanım hakkını T.M. Akhisarspor'a verildiği bildirildi.  

UĞUR AYDEMİR: ''GEÇİRĞİMİZ KÖTÜ GÜNLERİ ÇOK İYİ HATIRLIYORUZ''

Toplantıda konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise, "Yıllardan beri Akhisar Belediye Stadyumu gündemdeydi. Akhisar Belediye stadyumu yapılacak mı yapılmayacak mı, yapılmayacak imzalar toplayalım yollara düşelim, Ankara'ya kadar dilekçelerimizi götürelim denilen günleri çok iyi hatırlıyoruz. Allah'a şükür o günleri geride bıraktık, hepsi geride kaldı. Bugün bu güzel binada hükumetimizin ve bakanlığımızın desteği ile Belediye Başkanımızın desteği ile milletimizin desteği ile bu stadı yapmanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz" diye konuştu.

SON 24 SAAT İÇERİSİNDE YAŞANAN TÜM GELİŞMELER HABER TURUMUZDA.

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)