comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisarsporlu Dany'den Gomis, Valbuena ve Van Persie sözleri

18 Nisan 2018, Çarşamba 18:55
Akhisarsporlu Dany'den Gomis, Valbuena ve Van Persie sözleri

Akhisarspor'da forma giyen Dany, Fransız basınına Türk futbolu hakkında önemli açıklamalar yaparken, özellikle yabancı futbolculardan Gomis, Van Persie, Drogba ve Van Persie gibi yıldızları örnek gösterdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Bir dönem Gaziantepspor, Galatasaray ve Beşiktaş forması giyen, şu anda da Akhisarspor'da oynayan Dany Fransız basınına Türk futboluyla ilgili çarpıcı bir röportaj verdi. 

"TÜRK FUTBOLU HAKKINDA FAZLA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLDİM"
Türk futbolu hakkkında çok fazla bilgi sahibi değildim. Tabi ki Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi biliyordum ama bu kadar. Gaziantepspor'a gittiğimde o dönem fazla teklif almamıştım ve benim de düşünecek durumum yoktu. Eşim hamileydi. Vaktim kısıtlıydı ve Türkiye'ye geldim. 

"GOMİS GİBİ OYUNCULARIN GELMESİ TESADÜF DEĞİL"

Türkiye'de kulüplerin yapıları kötü sayılmaz ama genel olarak büyük takımların durumları daha iyi tabi. Üç büyükler ve diğer takımlar arasında ayrım var ama bu dünyanın her yerinde böyle. Zaten son dönemde Türkiye'ye gelen yıldız futbolcuları biliyorsunuz. Drogba, Gomis, Van Persie, Valbuena ve Belhanda isimlerin gelmesi tesadüf değil. "PARALARINI ZAMANINDA ALIRLAR"

Türkiye'de zaman zaman kulüplerin maaş ödemelerinde gecikme olabiliyor. Zaman zaman ben de geç almıştım. Ancak bazı oyuncular ayrıcalıklıdır. Bu da şart tabi. Gomis ve Valbuena gibi oyuncular paralarını zamanında alır. Aksi takdirde hemen basına yansır ve bu da sonradan gelecek olan yabancı futbolcular, Türk futbolunun imajı açısından hiç iyi olmaz. 

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!