comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisarspor - Galatasaray maçında Okan Buruk yine atıldı!

27 Şubat 2018, Salı 21:42
Akhisarspor - Galatasaray maçında Okan Buruk yine atıldı!

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, bu sezon Galatasaray'a karşı 2. maçında da hakem tarafından oyundan atıldı.

FutbolArena - Akhisarspor ile Galatasaray, Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Akhisar'ın yeni stadında karşı karşıya gelirken maçın son bölümünde gergin anlar yaşandı. Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk oyundan atıldı.


Okan Buruk Galatasaray maçında neden oyundan atıldı?


Akhisarspor - Galatasaray maçının ilk yarısında Sinan Gümüş'ün saha içinde tutmak istediği top için Mustafa Yumlu "dışarı çıktığı yönünde" itirazlarda bulundu. Ancak maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu Sinan Gümüş'ün topu dışarı çıkmadan saha içinde tuttuğunu söyledi ve devam kararı verdi. 

MUSTAFA YUMLU İTİRAZ EDİNCE SARI KART GÖRDÜ
Mustafa Yumlu ise pozisyonun devamında hakem Yaşar Kemal Uğurlu'nun yanına giderek itirazın şiddetini arttırdı. Yaşar Kemal Uğurlu ile Mustafa Yumlu'nun kendisiyle konuşurken elini indirmesini söyledi. Mustafa Yumlu ise itirazlarını devam ettirince sarı kartla cezalandırıldı. 

ORTAM GERİLDİ

Bu itirazların ardından maçta ortam gerilirken Akhisarspor ilk yarının son anlarında korner kazandı. Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu sürenin dolduğunu söyleyerek Akhisarspor'un kornerini attırmadı ve ilk yarıyı bitirdi. 

Bunun üzerine Okan Buruk hakeme büyük tepki gösterirken tepkisine soyunma odası koridorlarında da devam etti. Hakemin Okan Buruk'u burada oyundan attığı öğrenildi. 

Ayrıca eski hakemlerden Deniz Çoban: "Bir hakem maçı nasıl gerer? Örnek, Akhisarspor - Galatasaray maçı." yorumunda bulundu.

TUDOR İLE DE TARTIŞMIŞTI

Öte yandan Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, sezonun ilk yarısında Süper Lig'de oynanan Galatasaray maçında da o dönemki Galatasaray Teknik Direktörü Tudor'la tartışmış ve oyundan atılmıştı. Buruk maçın ardından Tudor hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle de 5 maç ceza almıştı. 

Akhisarspor bu 5 maçlık ceza süresinde Süper Lig'de maç kazanamamış ve alt sıralara düşmüştü.

FATİH TERİM'DEN İLGİNÇ KARAR

Okan Buruk'un tribüne gönderilmesinin ardından Galatasaray'da da taktikleri Fatih Terim'in yerine yardımcısı Ümit Davala veriyor. Terim eski öğrencisi tribüne gönderilince böyle bir karar aldı.

Buna karşın Fatih Terim 65. dakikada Serdar Aziz'in yaptığı büyük hata üzerine ilk kez kulübeden ayrılıp oyuncusuna tepki gösterdi.


Okan Buruk Fenerbahçe maçında cezalı mı?


Öte yandan tribüne gönderilen Okan Buruk, eğer PFDK'dan ceza alırsa hafta sonu Fenerbahçe - Akhisarspor maçında takımının başında olamayacak.

Ziraat Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.