comScore

Akhisar Belediyespor Akhisar Belediyespor

Akhisar'da Okan Buruk'tan Fenerbahçe maçı sonrası Bülent Yıldıım sözleri

29 Eylül 2017, Cuma 22:39
Akhisar'da Okan Buruk'tan Fenerbahçe maçı sonrası Bülent Yıldıım sözleri

Akhisar Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Akhisar Belediye Teknik Direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam karşılaşma sonrasında Fenerbahçe'ye pozisyon vermediklerini söyleyerek, çok değerli bir galibiyet aldıklarını dile getirdi. 


Akhisar - Fenerbahçe maçı Rıdvan Dilmen'in yorumları


Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk maçın ardından yayıncı kuruluşa verdiği röportajda şunları söyledi:

"FENERBAHÇE'Yİ YENMEK BİZİM İÇİN DEĞERLİ"
Fenerbahçe'yi yenmek bizim için çok değerli. Savunmadaki duruşumuz üzerine çok iyi çalıştık ve maçta da çok doğru oynadık. Son 10 dakika oyun biraz daha değişti ama maçın başından sonuna kadar oyuncularım ruhlarını sahaya koydular. Fenerbahçe'yi geçip de diğer takımların yanına yaklaşmak çok önemli. Seyircimize de teşekkür ediyorum."

Okan Buruk özellikle iç sahada aldıkları galibiyet serilerini devam ettirdikleri için mutlu olduğunu söylerken, "Bizim gibi takımlar için böyle seriler önemli. İç sahada 4'te 4 yaptık ve bunu devam ettirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 


Akhisar - Fenerbahçe Bülent Yıldırım'ın hakem kararları


Gazetecilerin hakemin oyunu etkileyip etkilemediği sorusuna yanıt veren Buruk, “Ben hakemin maçın geneline çok etkisi olduğunu göremedim. Janssen'in Mustafa'nın ayağına bastığı pozisyon ve Caner'e yaptığı dirsek müdahalesinde kırmızı olması lazımdı. Oyun içinde hakemin çok etkisi olduğunu göremedim. Ben oyunun genelinde bir etkisini göremedim. Biz kendi işimizi çok iyi yaptık ve hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Rakip 90 dakika boyunca pozisyona girmeden maçı bitirdik” diye konuştu.
Hafta içinde hakemlere yönelik yaptığı açıklamanın hakemleri baskı altına aldığına yönelik iddialar olduğuyla ilgili soruya da yanıt veren Buruk, ”Ben iki taraf için de hakem yapmasın demiştim. Bu sözün hakemi etkilemek olduğunu düşünmüyorum. Biz de çok hatalar yaşadık, rakiplerimiz de yaşadı. 3 hafta önce Bülent Yıldırım Antalya maçında bizim çok net penaltımızı vermemişti. Benim demek istediğim kimsenin canı yanmasındı. Bu açıklamayı yaptığımda hakemi dahi bilmiyordum. Biz çok hak ederek galibiyet aldık bugün. Rakibe gol pozisyonu vermeyen takım bizdik” ifadelerini kullandı.
İkinci yarıda yaptığı değişiklerle ilgili de konuşan Buruk, “İlk yarı özellikle önde topu tutamadık ve defans arkası koşuları yapamadık. Henrique'nin iyi gününde olmadığını gördük ve taktiksel bir değişiklik yaptık. Onur'u oyuna aldık ve başarılı olduk. Onur'u da tebrik ediyoruz” dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)