comScore

Ak Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal: "Mesut'un tepkisi doğru ve haklı"

23 Temmuz 2018, Pazartesi 17:31
Ak Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal:

Ak Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal, Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararı hakkında konuştu. 

FutbolArena - Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'nı bırakma kararı hakkında Ak Parti Basın Sözcüsü Mahir Ünal'dan açıklama geldi. Mahir Ünal, Mesut Özil'in kararının son derece yerinde ve doğru olduğunu, bu konuda kendisini desteklediklerini söyledi. 

"MESUT'UN TEPKİSİ YERİNDE VE HAKLI BİR TEPKİ"
Mesut Özil'in tepkisi son derece yerinde ve haklı bir tepki. Almanya bir taraftan entegrasyonu konuşurken, bu tür uygulamalarla ve Mesut'un açıklamaları sonrasında gelen yaklaşımlar bize göstermektedir ki, entegrasyon görüntüsünün altında asimilasyon yatıyor.

"KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL"

Bu hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Biz Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, insanı dilinden, dininden, inancından, ırkından dolayı hiçbir şekilde ayrımcılığa tabi tutulmasını, ötekileştirilmemesini hep söyledim. Küresel ölçekte de bunun savuncusu olmaya devam edeceğiz. 
 

Bayern Münih Başkanı Uli Hoennes'ten Mesut Özil açıklaması


Bayern Başkanı Hoennes, Mesut Özil'in milli takımı bırakmasını, "kabus sona erdi" diye nitelendirdi. Uli Hoennes açıklamasında şunları söyledi:

"Nihayet kabus sona erdi. Mesut, son ikili mücadelesini 2014 Dünya Kupası'ndan önce kazanmıştı. Şimdi kendisini ve berbat performansını o fotoğrafın arkasına saklıyor. Mesut, sadece San Marino'ya karşı parlayan bir yıldız. Mesut'un yokluğunda milli takım daha iyi olacaktır."

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"