comScore

Ajax Ajax

Avrupa futbolunda devrim! Hollanda ve Belçika ligleri birleşiyor

07 Şubat 2020, Cuma 15:39
Avrupa futbolunda devrim! Hollanda ve Belçika ligleri birleşiyor

Hollanda ve Belçika arasında yapılan görüşmeler sonucunda iki ligin birleştirilmesi fikri ortaya çıktı.

FutbolArena Dış haberler - Avrupa futbolunda devrim niteliği taşıyan yeni bir gelişme yaşanıyor. Hollanda ve Belçika futbol federasyonları arasında iki ligin birleştirilmesi yönünde görüşmeler yapıldığı belirtildi. İki ligin birleştirilmesi halinde yayın gelirlerinin 400 milyon euro seviyelerine çıkacağı tahmin ediliyor.
 

Hollanda ve Belçika ligleri birleştirilecek mi?


Hollanda basınında yer alan haberlere göre her iki ülke federasyonlarının ortak lig konusunda bir süredir görüştüğü kaydedildi. Söz konusu oluşumda Hollanda'dan 10, Belçika'dan 8 takımın katılacağı 18 takımlı yeni ortak bir lig kurulması düşünülüyor. Her sezon küme düşen takım hangi ülkedense alt ligden ona göre takımın üst lige alınması fikri düşünülüyor. Ortak lig konusunda soru işareti yaratan en büyük konulardan biri deplasman takımları için mesafelerin uzaklığı olduğu belirtiliyor. Buna rağmen birçok Avrupa ülkesine göre Hollanda - Belçika arası mesafelerin daha düşük olduğu da vurgulandı.

Her iki ülkeden de ortak lig fikrine karşı olan kulüplerin bulunduğu belirtildi. Ayrıca futbolseverlerin de ortak lig konusunda akıllarında çok fazla soru işaretleri olduğu ve konunun tartışılmaya devam edeceği ifade edildi.
Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)