comScore

Ahmet Taşçı kimdir? Ahmet Taşçı nasıl öldü? Ahmet Taşçı PKK son dakika haberleri

29 Haziran 2018, Cuma 01:20
Ahmet Taşçı kimdir? Ahmet Taşçı nasıl öldü? Ahmet Taşçı PKK son dakika haberleri

Irak'ın kuzeyindeki operasyonda, gri kategoride aranan terörist Ahmet Taşçı ve ile beraber 5 terörist öldürüldü. Bu gelişmenin ardından Ahmet Taşçı ismi sosyal medyada kısa süre içinde trend topic listesine ulaştı. Peki Ahmet Taşçı kimdir? Ahmet Taşçı hakkında merak ettiklerinize dair son dakika gelişmeleri Ahmet Taşçı için hazırladığımız haberde. 

Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda, aranan teröristler listesinde gri kategoride yer alan Ahmet Taşçı ve 5 terörist öldürüldü. Ahmet Taşçı'nın içinde bulunduğu toplamda 6 teröristin öldürülmesinin ardından PKK listesinde gri kategoride yer alan Ahmet Taşçı kısa süre içinde sosyal medyada trend topic oldu. Bu gelişmenin ardından Ahmet Taşçı hakkında bilgi arayan vatandaşlar Ahmet Taşçı kimdir? Ahmet Taşçı nereli? Ahmet Taşçı kaç yaşında? şeklinde arama yapmaya başladılar. PKK listesinde gri kategorisinde yer alan Ahmet Taşçı hakkında merak ettiklerinizi Ahmet Taşçı hakkında hazırladığımız haberin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin karşısında bulunan Irak sınırlarındaki Hakurk/Kanirahs bölgesinde yerleri tespit edilen 6  Pkk'lı terörist SİHA atışları ile etkisiz hale getirildi. Teröristlerden birinin 'Gri' listede aranan Hamza kod adlı Ahmet Taşçı olduğu belirlendi. 
Peki Ahmet Taşçı kimdir? Ahmet Taşçı hakkında bilmeniz gereken detaylar şu şekilde:

VALİLİK AÇIKLAMASI

"İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında yerleri tespit edilen ve İlimiz Şemdinli İlçe halkı üzerinde baskı kuran, aynı çevrede sözde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Hamza (K) Ahmet TAŞÇI (Gri Liste) ve beraberindeki 5 bölücü terör örgütü mensubu Irak sınırları içerisindeki Hakurk/Kanirash bölgesinde 3.Piyade Tümen Komutanlığı ve 34.Hudut Tugay Komutanlığı ile sağlanan işbirliği sonucu bölgeye yönlendirilen SİHA atışları ile etkisiz hale getirilmişlerdir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir

SON DAKİKA AHMET TAŞÇI HABERİ

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)