comScore

Ahmet Şık ne dedi? Ahmet Şık meclis konuşması (Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık nereli?)

24 Temmuz 2018, Salı 13:39
Ahmet Şık ne dedi? Ahmet Şık meclis konuşması (Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık nereli?)

Ahmet Şık'ın meclis kavgasının ayrıntılarını merak edenler, internet ortamında Ahmet Şık ne dedi? şeklinde arama yapmaya başladı. Peki Ahmet Şık kimdir? Ahmet Şık kaç yaşında? Ahmet Şık nereli? Ahmet Şık'ın meclis kavgasına dair tüm gelişmeler haberimizin devamında. 

FutbolArena - Ahmet Şık'ın meclis konuşması gündeme damga vurdu. Ahmet Şık'ın meclis konuşması sonrasında kürsüde kavga çıktı. Alpay Özalan'ın da araya girmesinin ardından Ahmet Şık olayını merak edenler internet ortamı ve sosyal medyada Ahmet Şık ne dedi? Ahmet Şık meclis konuşmasını merak etmeye başladı. Ahmet Şık'ın meclis konuşmasına dair tüm bilgiler haberimizin devamında. 

Oda TV'nin haberine göre, Meclis Başkanvekili AKP'li Mustafa Şentop, AKP sıralarına yönelik Ahmet Şık'ın "Ahlaksızlar" ifadesini kullanmasının ardıdnan mikrofonu kapattı. "Bu kürsü kimseye hakaret etme hakkı vermiyor" diyen Şentop, Şık'ın konuşmasını yarıda keserek oturuma ara verdi. Ahmet Şık'a Meclisten geçici olarak iki birleşim çıkarılma cezası verildi. 2 birleşim çıkarma cezası alan HDP 'li Ahmet Şık Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Şık mesajında "Hakikat canlarını acıtıyor" dedi. 


Peki Ahmet Şık kimdir? Ahmet Şık kaç yaşında? Ahmet Şık nereli? Ahmet Şık ne iş yapıyor? Ahmet Şık hakkında merak ettiklerinizi Ahmet Şık'a dair hazırladığımız haberin devamında bulabilirsiniz.  Öte yandan Cumhuriyet'in haberine göre, Cumhuriyet davasında mahkeme başkanınca “Siyaset yapıyorsunuz, gidin Meclis'te konuşun” diye sözü kesilen Ahmet Şık, TBMM'de yaptığı ilk konuşmasında da aynı müdahale ile karşılaştı. Şık, aralarında eski futbolcu olan AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan'ın da bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı. Şık'a ulaşmak için öne fırlayan Özalan'ı arkadaşları tutmaya çalıştı. Özalan bu anda Şık'a doğru parmak sallayarak "Gözüm üstünde" diye bağırdı. TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, “Şık'ın sarf ettiği sözler içtüzüğe göre Meclis'ten geçici olarak çıkarma gerektirmektedir” dedi.


Ahmet Şık kimdir?


Ahmet Şık, 1970 yılında Adana'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Mesleğe, üniversitenin birinci sınıfında iken Milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladı. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında Radikal gazetesinde çalışırken, Doğan Grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarıldı. Sonrasında çalışmaya başladığı Aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

AHMET ŞIK SON MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!