comScore

Ahmet Şık kimdir, ne iş yapar, nereli, kaç yaşında? (Ahmet Şık HDP Milletvekili adayı mı oldu?)

17 Mayıs 2018, Perşembe 15:15
Ahmet Şık kimdir, ne iş yapar, nereli, kaç yaşında? (Ahmet Şık HDP Milletvekili adayı mı oldu?)

Ahmet Şık'tan son dakika açıklaması! Ahmet Şık Milletvekili adayı olduğunu resmen açıkladı. Ahmet Şık'ın İstanbul'dan HDP Milletvekili adayı olduğunu açıklamasının ardından insanlar Ahmet Şık kimdir? sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Ahmet Şık kimdir? Ahmet Şık kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? Tüm bu soruların cevapları ve son dakika Ahmet Şık haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena - Ahmet Şık'tan son dakika açıklaması! Ahmet Şık Milletvekili adayı mı oldu? Ahmet Şık twitter'da neden trend topic oldu? Ahmet Şık ne yaptı? En önemlisi de Ahmet Şık Milletvekili adayı mı oldu? Sosyal medyada trend topic olmasının ardından internet ortamında insanlar Ahmet Şık'ın kim olduğunu ve Ahmet Şık'ın twitter'da neden trend topic olduğunu araştırmaya başladı. Peki Ahmet Şık kimdir? Ahmet Şık kaç yaşında, nereli ve ne iş yapar? Ahmet Şık HDP Milletvekili mi oldu? Tüm bu soruların cevapları ve Ahmet Şık'a dair son dakika gelişmelerine haberimizden ulaşabilirsiniz. 


Ahmet Şık son dakika haberleri


Ahmet Şık'ın kim olduğunu araştırmaya başlayanlar önce Ahmet Şık kimdir sorusuna yanıt verelim. Ahmet Şık HDP Milletvekili adayı olduğunu resmen açıkladı. Ahmet Şık kendisine ait sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, "İstanbul'dan HDP milletvekili adayayım." ifadelerini kullandı. Ahmet Şık yaptığı açıklamada, "Halkların Demokratik Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş ve mücadele arkadaşlarının şahsında tutsak edilmiş tüm siyasetçiler, gazeteciler, öğrenciler ve avukat arkadaşlarımla dayanışmak için adayım." ifadelerini kullandı. 


Ahmet Şık kimdir?


29 Aralık 2016 sabah erken saatlerinde evinden gözaltına alınan Ahmet Şık, 1970 Adana doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Gazeteciliğe Milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladığında üniversitenin birinci sınıfında okuyordu. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında Radikal gazetesinde çalışırken, Doğan Grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarıldı. Sonrasında çalışmaya başladığı Aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"