comScore

Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık nereden aday? Ahmet Şık nereli?

07 Haziran 2018, Perşembe 12:56
Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık nereden aday? Ahmet Şık nereli?

Ahmet Şık yaptığı açıklamalarla gündem yarattı. HDP'den milletvekili adayı olan Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında gibi sorular sorulmaya başlandı. Peki Ahmet Şık HDP'de hangi bölgeden aday oldu? Ahmet Şık, Muharrem İnce için ne dedi? Ahmet Şık ne iş yapıyor, nereli? 

Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık ne iş yapıyor? Ahmet Şık HDP hangi bölgeden aday oldu? Ahmet Şık kitapları hangileri? Ahmet Şık hangi gazetede yazıyor? Ahmet Şık hakkında tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. HDP Milletvekili Adayı Ahmet Şık yaptığı açıklamayla gündem yarattı. Ahmet Şık, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce'nin ikinci tura kalması sonucunda kime oy verecekleri sorusunu yanıtladı. 
 

Ahmet Şık, Muharrem İnce için ne dedi? (Ahmet Şık Muharrem İnce)


Ahmet Şık, FOX TV'de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Sabah Haberleri programına konuk oldu. HDP Milletvekili Adayı olan Ahmet Şık, "Bana en çok sorulan soru, 'ikinci tura kaldığında HDP seçmeni İnce'ye oy verecek mi?' oluyor. Peşinen söyleyeyim, evet verecekler. Köprüden 'İnce' son çıkış ve bu toplumsal mutabakatın kamusal karşılığı var." dedi.

Ahmet Şık, HDP'nin İstanbul Milletvekili adayları arasında yer alıyor. 
 

Ahmet Şık kimdir, kaç yaşında? Ahmet Şık nereli?


29 Aralık 2016 sabah erken saatlerinde evinden gözaltına alınan Ahmet Şık, 1970 Adana doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. Gazeteciliğe Milliyet gazetesinde stajyer muhabir olarak başladığında üniversitenin birinci sınıfında okuyordu. 1991 ve 2007 yılları arasında Cumhuriyet, Evrensel ve Yeni Yüzyıl gazeteleri ile Nokta dergisinde muhabir, Reuters haber ajansında da foto muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında Radikal gazetesinde çalışırken, Doğan Grubu'na alacak davası açtığı için işten çıkarıldı. Sonrasında çalışmaya başladığı Aktüel dergisinden de açtığı dava gerekçe gösterilerek işine son verildi.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)