comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Özdoğan'dan Galatasaray yönetimine istifa çağrısı

02 Eylül 2015, Çarşamba 22:31
Ahmet Özdoğan'dan Galatasaray yönetimine istifa çağrısı

Galatasaray'ın geçtiğimiz dönemde başkan olan Ahmet Özdoğan, Grosskreutz transferinde yaşanan krizi değerlendirdi. 

FutbolArena Özel - Daha önce Galatasaray yönetim kurulunda da bulunan Özdoğan, Başkan Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek'i hedef aldı. Galatasaray gibi bir dünya markasında böyle bir durum yaşanamaz diyen Özdoğan, "Sorumlular kimse derhal istifa etmelidir." şeklinde konuştu.

Sorumluların kim olduğunu Başkan çıkıp açıklayacak diyen Özdoğan "Ama daha önemlisi, nasıl şampiyonluklar yani başarılar ve başarısızlıklarda pay sahibi başkan oluyorsa bu olayda da, oturup düşünecek ve şapkasını önüne koyacak! Çünkü sorumlu bir kişi olamaz! Diğer yöneticilerin de sorumluluğu vardır. Kendisinin veya kardeşinin kimse sorumlu o kişinin gereğini yapıp istifa etmesi gerekir!" ifadelerini kullandı. 

"Galatasaray tarihinde böyle bir olay ilk kez yaşanıyor"
Galatasaray kulübü tarihinde böyle bir olay ilk defa oluyor diyen Özdoğan "Bu işler son dakikaya bırakılamaz. Son dakika yapılacak işler değil bunlar. Hadi son güne bıraktılar diyelim, futbolcu yanlış bilmiyorsam saat 20.00 sularında İstanbul'a indi. Bari o zaman yapılsaydı! 20.00 sularında yapsanız yine sorun olmaz ama 22-23'e kadar bekleyip sonra işlemlere başlayınca bu gibi teknik sorunlar olabilir. Bunu hesaba katmaları gerekiyordu" dedi. 

"Ya kardeşi, ya kendisi istifa etmeli"

 
Ahmet Özdoğan son olarak "Net söyleyeyim. Galatasaray tarihinde bu işi yapan sorumlu kişi, sadece bir profesyonelin istifasıyla aklanmamalı. Bu yanlışı kimse yaptıysa ve bu profesyonelden kim sorumluysa, ya kendisi ya da kardeşi istifa  etmelidir!

Ahmet Özdoğan dışında bir diğer başkan adayı Alp Yalman'a da konuyla ilgili fikirlerini sorduk. Ancak Yalman, görüş bildirmek istemediğini ifade etti. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)