comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi'den Mahmut Uslu'ya tepki

22 Eylül 2016, Perşembe 20:13
Ahmet Nur Çebi'den Mahmut Uslu'ya tepki

Ahmet Nur Çebi, Mahmut Uslu'yu hedef alarak 'Yönetilerin efendi olması gerekli' açıklamasını yaptı.

FutbolArena - Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray derbisi öncesi Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.

'EFENDİ OLMALILAR'
Telegol programında 'Hakemler Beşiktaş'ı kolluyor' açıklaması yapan Mahmut Uslu'ya sert çıkan Ahmet Nur Çebi, Anadolu Ajansı'na yaptığı konuşmada "Her defasında bu tür açıklamalar yapılması hoş değil. Şu anda bir takım sıkıntılar yaşıyorlar. Yönetici olarak kendi takımlarıyla ilgilenseler daha iyi olur. Türk futbolu, bu tür konuşmalarla sıkıntı içinden çıkmaz. Mahmut Uslu'nun her derbi öncesi yaptığı açıklamaları art niyetli buluyorum. Türk futboluna katkı vereceksek yöneticilerin efendi olması lazım. Biz bu hassasiyeti gösteriyoruz. Bizim efendiliğimiz kamuoyunca bilinmektedir." diye konuştu.

DERBİ UYARISI

Deplasman yasağının kalkması nedeniyle taraftarların uyaran Çebi, "Sezonu saha kapatma cezası almadan bitirmemiz gerekiyor. Taraftarlarımıza böyle bir hedef koyuyorum. Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Galatasaray maçında yaşananlardan sonra cezalı maçlar oynadık. Taraftarlarımızın derbide dikkatli olması ve provokasyona gelmemesi gerekiyor. Derbide efendiliğimizi göstermek istiyoruz. Uzun bir aranın ardından taraftar yasağı kaldırıldı. Galatasaray taraftarlarından da deplasman yasağının kaldırılması kararında pişmanlık doğuracak, uygulamanın devamına engel olabilecek tavır ve davranışlardan uzak durmasını rica ediyorum. Bu onlar için de önemli." ifadelerini kullandı.

ALİ PALABIYIK YORUMU

Derbiye atanan hakem Ali Palabıyık'a başarılar dileyen Çebi, "Derbi maçlar, taraftar ve futbolcular üzerinde baskıya sebep olduğu gibi hakemleri de baskı altına alır. Hakemlerin özellikle derbi maçlarda vereceği kararlara dikkat etmesi gerekiyor. Maçın hakemi umarım adil ve başarılı bir şekilde işini yapar. Beşiktaşlı hiç kimse haksız bir şekilde lehine çalınan düdükten keyif almaz. Bundan üzüntü duyarız." sözlerini sarf eti.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.