comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman'dan Fenerbahçe maçı sonrası sert sözler

06 Şubat 2017, Pazartesi 01:08
Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman'dan Fenerbahçe maçı sonrası sert sözler

Beşiktaş Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe maçının ardından hakem Ali Palabıyık'ı sert bir dille eleştirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve asbaşkan Ahmet Nur Çebi, Ziraat Türkiye Kupası'nda 1-0 mağlup oldukları Fenerbahçe derbisinin ardından hakem Ali Palabıyık hakkında sert eleştirilerde bulundu. 
 

Ahmet Nur Çebi ve Fikret Orman'dan Beşiktaş - Fenerbahçe derbisi açıklaması


Beşiktaş Asbaşkanı maç sonrası yaptığı açıklamada, "Bir futbol takımı futbol oynamadan entrikalarla nasıl kazandı bugün bunu gördük. Sahada oynamayan bir futbol takımı gördük. Türk futbolseverler her şeyi gördü. Daha da başka bir şey söylemeye gerek yok" diye konuştu. 
 

Fikret Orman: "Türkiye Kupası bana göre Süt Kupası"


Beşiktaş Başkanı Firket Orman ise maçın ardından son derece kısa konuştu. Orman, "Çok önemli değil. Bu Süt Kupası. Tosic'in yaptığı yanlış. Hakemi konuşmayacağım. Herkes kazasız, belasız evine gitsin yeterli. Çok da bizim açımızdan önemli değil. Ligde lider olarak yolumuza devam ediyoruz. 3. yıldızı takacağız." ifadelerini kullandı. 

Maçta gereksiz bir gerginliğin yaşandığını vurgulayan Orman, "Demeçler ve her şey maçı çok gerdi. Futbol sahada oynanan bir oyun ve yöneticilerin bunu germesi doğru değil. Oyuncular da gerildi ve gereksiz bir gerginlik oldu." diye konuştu.
 

Şenol Güneş'ten Fenerbahçe maçı sonrası çok sert sözler


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının ardından gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 
İşte o sözler:

"Hakemle ilgili bir şey konuşursam yorumcu arkadaşlar üzülebilir. Sadece şunu söyleyeyim, kırmızı karttan sonra sarı kartı rahat veren hakem başta hiçbir şey vermedi. Geçen sene hatırlarsanız aynı hakem sarı kartla Ricardo'yu attı. Fenerbahçe'nin verilmeyen golü de var mesela şunu söylüyorum, hakem skora göre maç yönetti."

"Mazeretleri hakem üzerinden yapmak doğru değil. İyi futbolcularız, iyi takımız. Daha soğuk kanlı olarak devam etmeliyiz. Futbol oynamasan bile en azından bile provake etme konusunda rakibi mağlup etmeye çalışacağız. Buna da futbol diyoruz."
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)