comScore

FutbolArena TV

Ahmet Nur Çebi'den Ricardo Quaresma'ya ceza sinyali

13 Mart 2017, Pazartesi 19:04

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ümraniye'de açılışını yaptığı Kartal Yuvası mağazasında sürpriz açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Ricardo Quaresma'ya ceza verecek mi?

Olympiakos maçında Atiba ile tartışan, Rizespor maçında ise oyundan alınmasına tepki gösteren Quaresma hakkında konuşan Çebi, "Biz nasıl vecibelerimizi yerine getirmediğimiz zaman futbolcumuza cezamızı ödüyorsak futbolcu da vecibelerini yerine getirmediği zaman cezasını ödemek zorundadır. Ceza vermeyi düşünüyoruz. Quaresma'ya ceza verme konusu yönetim kurulunda konuşulacak. Bugünden 'Ceza verilecek' diyemeyiz ama ceza verilmesiyle ilgili konu yönetim kurulu gündemine gelecektir." diye konuştu. 

ŞENOL GÜNEŞ'E ÖVGÜ

Şenol Güneş'i öven Çebi, "Futbolun patronu Şenol Güneş gereğini yapıyor. Eğitimci yapısı, karakteri, babacan tavırlarıyla zaten hocamız futbolcusunu idare ederken başarılı olacağını gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Kayserispor maçındaki puan kaybına değinen Çebi, "Kayserispor'un ligin ikinci yarısındaki performansı ortada. Zorlu bir maç olmasını bekliyorduk. Üç sonuca da hazır bir maç seyrettik. Çok keyifli bir maç oldu izleyenler açısından." sözlerini sarf etti.

Beşiktaş şampiyon olacak mı?


Şampiyonluk yarışını değerlendiren siyah beyazlı yönetici, "Şampiyonluk büyük emek ve alın teri ister. Son düdük çalmadan kimsenin şampiyon olduğu söylenemez. Ligin altında olan 7-8 kritik takım var. Onlarla yapacağınız her maç Kayserispor maçı gibidir. Çok önemsemek ve daha çok çalışmamız gerekiyor. Dünkü sonuç için üzgünüz ama diğer rakiplerimizden hala daha öndeyiz. Bu da önemli bir konu." diye konuştu.

SERGEN YALÇIN AÇIKLAMASI

Sergen Yalçın'a parantez açan Ahmet Nur Çebi, "Sergen Yalçın Beşiktaşlıdır ama bir yandan da profesyonel sözleşmesi olan, Beşiktaşlılığın ahlak kuralları içinde Kayserispor'u oynatan bir teknik direktördür. Beşiktaşlı olmasından ve Kayserispor'u getirdiği noktadan gurur duyduğum hocamıza başarılar diliyorum. Hocayı da futbolcularını da tebrik ediyorum. Sergen Yalçın'ın oynadığı futbol kadar teknik adamlığının da parlak olacağını düşünüyorum." yorumunu yaptı.

Vincen Aboubakar Beşiktaş'ta kalacak mı?


Sezon başında Porto'dan kiralanan Vincent Aboubakar hakkında konuşan Çebi, "Aboubakar kararını Mayıs ayında vereceğiz. Afrika Kupası'ndan döndükten sonra performansında büyük bir çıkış var. Futbol bir takım oyunudur. Bir kişinin iyi olması konuyu çözmüyor. Hep beraber iyi olmak zorundayız." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Olympiakos'u eler mi?


Beşiktaş - Olympiakos maçı öncesi konuşan Ahmet Nur Çebi, "İyi ihtimali düşünüyoruz. Bunun için de takımın ruhu ve futbol yapısı ortada. Olympiakos'tan daha iyi oynadığımızı düşünüyoruz. Sonuçta maça çıktığınızda nasıl bir oyun oynadığınız ve nasıl bir performans gösterdiğiniz önemli. Temenni ediyorum ki Olympiakos'u eleyeceğiz. Bizim hedefimiz daha yukarısı. Onun için Olympiakos'u elemek zorundayız." diye konuştu.

Taraftarları öven Çebi, "Statların dolması için yöneticilerin muhlis ve naif olmasında fayda var. Kırıcı ve kızgın tavırlarla taraftarı yanınıza alamazsınız. Beşiktaş olarak taraftarımıza kırıcı bir davranışımız olmamıştır, olamaz da. Eğer diğer takımlar da bizim davranışımızı, yönetme şeklimizi örnek alırlarsa bizim kadar taraftarlarını statlarına çekebileceklerdir."

FABRİCO YORUMU

İspanya Milli Takımı'na davet edileceği konuşulan kaleci Fabri'yi değerlendiren siyah beyazlı yönetici, "Son derece başarılı bir kaleci. Futbolcularımızın milli takımlarda yer alması marka değerimizi yükseltir. Hepsi milli takımda yer alır inşallah." ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş Videoları