comScore

Ahmet Maranki Belgrad Ormanı'na ne gömdüğünü açıkladı (Ahmet Maranki kimdir, kaç yaşında?)

29 Mayıs 2018, Salı 16:42
Ahmet Maranki Belgrad Ormanı'na ne gömdüğünü açıkladı (Ahmet Maranki kimdir, kaç yaşında?)

Ahmet Maranki geçtiğimiz günerde yaptığı açıklamayla gündem yarattı. Ahmet Maranki Belgrad Ormanı'na ne gömdü? Ahmet Maranki Belgrad Ormanı hakkında söylediği sözler sonrası yazı kaleme aldı. Ahmet Maranki kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Ahmet Maranki ne gömdü? Ahmet Maranki ne yapacak?

Ahmet Maranki Belgrad Ormanına ne gömdü? Ahmet Maranki geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla sosyal medyada gündem olmuştu. Ahmet Maranki Akit TV'de 24 Haziran seçimleriyle ilgili olay yaratan açıklamalarda bulunmuştu. Ahmet Maranki bu olay sonrası gözaltına alınmış ve hakkında soruşturma açılmıştı. Peki Ahmet Maranki ormana ne gömdü? Ahmet Maranki Akit'de bir yazı kaleme aldı. 
 

Ahmet Maranki Belgrad Ormanına ne gömdü? Ahmet Maranki yazısı 29 Mayıs 2018


Ahmet Maranki konuyla ilgili ele aldığı yazısında, "1980 yılı öncesinde pek çok olaylara şahit olmuş, kardeşin kardeşi vurduğu her gün 510 kişinin öldürüldüğü gergin bir ortamda üniversite hayatımızı sürdürürken bunlardan uzak kalıp ilimle meşgul olmak ve haksızlık karşısında suskunluğun verdiği stresi ve öfkemizi atmak ve nefsimizi kör etmek için savunma sporu olan judo ile meşgul olmaya başladım. Hafta sonları da arkadaşlarla Belgrad Ormanlarına giderek oralarda talimlerimizi yaptık o günkü stresimizi gerginliğimizi ve öfkemizi ormanların ağaçların altındaki topraklara gömdük… Ve çok şükür kazasız, belasız öğrenim hayatımız bitse de 12 Eylül 1980 ihtilali ile ülkemizde binlerce masum insan maddi ve manevi pek büyük zararlar gördüler!" dedi.

AHMET MARANKİ NE DEMİŞTİ?
"Şayet olursa gidecek hiç bir yerimiz yok. Benim umudum onun için Kaf Dağı'nın arkasında 25 Haziran'da… Olmadı zaten o zaman artık Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık."
 

Ahmet Maranki kimdir, kaç yaşında? Ahmet Maranki Akit TV'de ne dedi? Ahmet Maranki aslen nereli?


Ahmet Maranki, 1959 yılında Kastamonu'da dünyaya geldi. Ahmet Maranki Türkiye'de "Lokman Hekim" olarak tanınıyor. Bitkisel ürünlerin kullanılması konusunda yaptığı programlarla bilinen Ahmet Maranki 3 kardeştir. Ahmet Maranki eğitim hayatını Tütün Eksperleri Yüksek Okulu'nda bitirdi ve 1976 yılında stajını tamamlayarak devlet görevine başladı. 



Ahmet Maranki 1991 yılında ABD'de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu. Prof. Dr. Ahmet Maranki, İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Azerbaycanca Türk Dili (iyi), Rusça (orta) dillerini bilmektedir. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"