comScore

Ahmet Şimşirgil'den Fatih Terim'e sert sözler! 'Sen din alimi misin?'

23 Haziran 2016, Perşembe 14:31
Ahmet Şimşirgil'den Fatih Terim'e sert sözler! 'Sen din alimi misin?'

Profesör Doktor Ahmet Şimşirgil ile Fatih Terim arasındaki polemik devam ediyor.

FutbolArena - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Tarih Bilimcisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil arasında yaşanan söz düellosu devam ediyor. Ahmet Şimşirgil, Terim'in sözlerine bir kez daha sert bir şekilde yanıt verdi.

Fatih Terim'in futbolcuların oruçlarıyla ilgili yaptığı açıklamaları gündeme getiren Şimşirgil, "Sen din alimi misin?" dedi.
 

Ahmet Şimşirgil'den Fatih Terim'e sert sözler


Türkiye Gazetesi'ne konuşan Ahmet Şimşirgil, "Beni üzen en önemli nokta şu; Fatih Terim beni dinlememiş. Ya birilerinin dolduruşuyla ya da gazete kupürleriyle bir şeyler söyledi. Güya ben “Futbolcuları alın gelin, yapamıyorsunuz” demişim. Bunu demedim ki... Madem bir muhataba cevap vereceksiniz, onu iyice dinlemelisiniz. Önce “koskoca tarih profesörü” diyorsunuz, sonra millî takıma dedim diyorsunuz. Ayrıca biz koskoca profesör de değiliz. Fakat ne söylemiş diye önce bir dinlenir. Beni dinlemeden konuştu. İkincisi; profesör söyleyemezmiş. Peki Fatih Terim, ramazanın başında oruçla ilgili konuşurken kendisi din âlimi miydi? Bir kişi yanlış söylediği zaman ‘İlmince konuş' derler. Mesela, Fatih Terim, ‘Gençler siz seferisiniz, seferilikte oruç farz değildir. Tutmayabilirsiniz. Kaza edersiniz' deseydi Türkiye'de bir tek kişi itiraz edemezdi. Çünkü doğru bir söz... Ben hangi yanlış sözü söyledim ki Terim bana tarihçiliğimi hatırlatıyor? Gıda mühendisi değilim ama akşam yediğim yemeğin lezzetli mi değil mi, tuzlu mu tuzsuz mu olduğunu anlarım. O zaman gıda mühendisi mi söyleyecek bunu? Kaldı ki Terim'e falan oyuncuyu niye oynatmadın, şu oyuncu niye bu mevkide oynadı da demedim. Bunları da demiş olabilirdim. Sen nereden biliyorsun benim neyi bilip neyi bilmediğimi? Tarihçi olduk diye hiçbir şeyden anlamaz mıyız? Din, spor, edebiyat bilmez miyiz?" dedi.
 

Ahmet Şimşirgil'den Fatih Terim'e TRT tepkisi


Kendisinin TRT ile bir ilgisinin olmadığını ifade eden Şimşirgil, "Aslında Fatih Terim sıkıntılı. Bu onu gösteriyor. Kendisine bizim de tasvip etmediğimiz hakaretler yapıldı. Kızılacak noktaya kızmayıp, kızılmayacak şeye kızıyor. Bunu anlamak mümkün değil. Ben TRT'nin maaşlı bir adamı değilim. TRT'de program da yapmıyorum. Bir arkadaş davet ediyor ki bu beni ilk çağırışı değil, bir yorum yapıyorum. TRT'nin burada ne suçu olabilir? Benim üzerimden yine hata yapıyor. Bu Türkiye'nin televizyonu ve sen Türkiye'nin antrenörüsün. Fatih Terim, bulunduğu mevkiyi bilmiyor. Kibir sahibi olmayacaksın. Kibir yanlış yaptırıyor insana. Sen 78 milyonu temsil ediyorsun. Bunun hakkını vereceksin. Bunları söylemenin nesi suç? Millet için oynamadınız mı ki konuşmayarak milleti cezalandırıyorsun?" şeklinde konuştu.

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.