comScore

Ahmet Hakan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Hakan evli mi? Ahmet Hakan nereli?

15 Mayıs 2018, Salı 11:48
Ahmet Hakan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Hakan evli mi? Ahmet Hakan nereli?

Ahmet Hakan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Hakan, barış Atay hakkında yaptığı açıklamayla gündem yarattı. Ahmet Hakan hayatı, eğitimi merak ediliyor. Ahmet Hakan aslen nereli, evli mi? gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. 

Ahmet Hakan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Hakan, Barış Atay hakkında, "Bu adama haddini bildiriniz" şeklindeki çıkışıyla Twitter'da gündem oldu. Ahmet Hakan hakkında paylaşımlar yapılırken, bir yandan da Ahmet Hakan kimdir sorusunun yanıtı aranmaya başlandı. Ahmet Hakan evli mi, çocuğu var mı? Ahmet Hakan'ın kitapları neler? Ahmet Hakan ne iş yapıyor? Ahmet Hakan aslen nereli gibi soruların yaıtları merak ediliyor. 
 

Ahmet Hakan, Barış Atay hakkında ne dedi?


Ahmet Hakan köşe yazısında Barış Atay için şunları söyledi:

"BARIŞ Atay adlı bir adam…
Şöyle yazmış Twitter'da:

— Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz.

— O gün geldiğinde affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız!

— Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan.

— Her şey yeni başlıyor.

— Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!"
 

Ahmet Hakan kimdir, kaç yaşında? Ahmet Hakan aslen nereli?


Ahmet Hakan, 11 Ağustos 1967 yılında Yozgat'ta dünyaya geldi. Ahmet Hakan aslen de Yozgatlı'dır. Ahmet Hakan'ın babası Silivri eski müftülerinden Hamdi Coşkun. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir'de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi'ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 

Ahmet Hakan, televizyon hayatına 1993-94 yılında TGRT'de başladı. "Yankı" haber adlı programı yapan Ahmet Hakan, Kanal 7'de muhabir olarak çalıştı. Ardından Kanal 7'de Haber Müdürlüğü görevine kadar yükseldi. 2004 yılında Kanal 7'den istifa etti ve Yeşi Şafak Gazetesi'nd eköe yazarlığı yaptı. Ahmet Hakan şu anda Hürriyet Gazetesi'nde yazılarını sürdürüyor. 

Ahmet Hakan, 2005 yılından bu yana da CNN Türk'te "Tarafsız Bölge" adlı programı sunuyor ve aynı zamanda Kanal D Ana Habr Bültenini sunuyor. 
 

Ahmet Hakan kitapları neler?


2001 - Neden Milliyetçilik?
2001 - Çeteler, Mafya ve Siyaset
1999 - Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"