comScore

Galatasaray Galatasaray

Ahmet Dedehayır'ın Galatasaray yönetimi hakkında söyledikleri

16 Şubat 2017, Perşembe 00:40
Ahmet Dedehayır'ın Galatasaray yönetimi hakkında söyledikleri

Galatasaray eski yöneticisi Ahmet Dedehayır, Galatasaray yönetimi hakkında açtı ağzını, yumdu gözünü.

FutbolArena Röportaj - Galatasaray eski yöneticisi Ahmet Dedehayır, FutbolArena.com'a özel bir röportaj verdi. Dedehayır, "Böyle bir yönetim Galatasaray'ın tarihinde yok. Galatasaray yönetilmiyor şu anda. Başıboş gidiyor Galatasaray" dedi. 


Ahmet Dedehayır: "Galatasaray'ın fiilen bir yönetimi yok"


15 tane yönetim kurulu üyesinden 4 tanesinin istifa ettiğini vurgulayan Dedehayır, "İçlerinden birkaç tanesi zaten yaş haddinden dolayı emekli olmuş durumda. Bir kaçtanesini kimse bilmiyor. Yani şuan Galatasaray'ın fiilen bir yönetimi yok" şeklinde konuştu. 

Bu Galatasaray tarihinin en beceriksiz, en basiretsiz, en ilkesiz ve maalesef en aciz yönetimi diyen Dedehayır, "Hamza Hamzaoğlu şampiyon olduktan birkaç maç sonra gönderiliyor, yerine yarı emekli olmuş Mustafa Denizli geliyor. O gidiyor sonra hayatında hiç A takım çalıştırmamış beyefendi bir adam getiriliyor. Sonra ligin bitmesine 14 hafta kala, Galatasaray hala şampiyonluğun en büyük iki favorisinden biriyken o da gidiyor ve birden bire küme düşmemeye oynayan bir takımın hocası iyidir diye getiriliyor. Bunlar Galatasaray tarihinde eşi benzeri rastlanmamış şeyler. İlk kez bunları yaşıyoruz." yorumunda bulundu.


Dedehayır: "Tudor'un geliş tarzı etik değil"


Tudor'un geliş tarzının ve zamanlamasının yanlış olduğunu da vurgulayan Dedehayır, "Tudor bu kadar iyi bir teknik direktörse neden sezon başında Karabükspor alıyor da Galatasaray almıyor" dedi. 21. defa da şampiyon olsanız değer mi buna diyen Dedehayır, "Tudor'un gelişi yanlış değil ama etik de değil. Karabükspor'un başkanının söylediklerini duydunuz. Galatasaray'a yakışır mı bu sözler? Galatasaray'ın başına kalkıp da Mourinho'yu, Fatih Terim'i getirmiyorsunuz ki!" ifadelerini kullandı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)